Do 25 maja 2026 roku mieszkańcy Gminy Miejskiej Wałcz mogą zgłaszać chęć udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Wałcz za 2025 rok. Debata odbędzie się podczas sesji Rady Miasta Wałcz zaplanowanej na 26 maja 2026 roku.
Przewodniczący Rady Miasta Wałcz informuje, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym mieszkańcy Gminy Miejskiej Wałcz mogą zabrać głos w debacie nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Wałcz za 2025 rok.
Aby wziąć udział w debacie, należy złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Miasta Wałcz wraz z wykazem osób popierających zgłoszenie. Zgłoszenie musi zostać poparte przez co najmniej 50 osób.
Dokumenty będą przyjmowane do 25 maja 2026 roku w Urzędzie Miasta Wałcz, przy ul. Plac Wolności 1, w Biurze Rady Miasta - pokój nr 09, niski parter. Zgłoszenia można składać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.00.
Sesja Rady Miasta Wałcz, podczas której odbędzie się debata, została zaplanowana na 26 maja 2026 roku. Obwieszczenie o terminie sesji oraz porządku obrad zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wałcz, w zakładce Rada Miasta - Informacje, Obwieszczenia, Ogłoszenia.
Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że Rada Miasta postanowi o zwiększeniu tej liczby. Wystąpienie mieszkańca zabierającego głos w debacie nie może trwać dłużej niż 20 minut.
Raport o stanie Gminy Miejskiej Wałcz za 2025 rok wraz ze wzorem zgłoszenia mieszkańca są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wałcz, w zakładce Funkcjonowanie samorządu - Raport o stanie Gminy Miejskiej Wałcz - Raport o stanie Gminy Miejskiej Wałcz za 2025 rok. http://www.bip.walcz.pl/funkcjonowanie-samorzadu-gminnego/raport-o-stanie-gminy-miejskiej-walcz/raport-o-stanie-gminy-miejskiej-walcz-za-2025-rok
Źródło informacji: D. Szalla, Przewodniczący Rady Miasta Wałcz