Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, które wystąpiły 26 stycznia, część zaplanowanych odbiorów odpadów komunalnych nie mogła zostać zrealizowana.

W poniedziałek 26 stycznia, ze względu na gołoledź oraz marznący deszcz, podjęto decyzję o odwołaniu części odbiorów odpadów komunalnych. Działanie to było podyktowane względami bezpieczeństwa pracowników oraz użytkowników dróg.

Tego dnia zrealizowano jedynie część odbiorów odpadów zmieszanych.

Na wtorek 27 stycznia zaplanowano odbiór odpadów z posesji jednorodzinnych z ulic:
Kilińszczaków, Kolejowa, Kościelna, Papieża Jana XXIII, Pocztowa, Południowa, Wąska oraz Wojska Polskiego, a także z części wspólnot mieszkaniowych.

Tego dnia odbierane będą również odpady bio oraz papier z posesji jednorodzinnych. W przypadku wspólnot mieszkaniowych odbiory tych frakcji zostaną ponowione w środę.

Odpady z tworzyw sztucznych oraz szkła ze wszystkich nieruchomości zaplanowanych pierwotnie na 26 stycznia zostaną odebrane w sobotę 31 stycznia. Jeśli warunki pozwolą, możliwe będzie przyspieszenie odbiorów na wspólnotach mieszkaniowych.

Przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Źródło informacji: ATF Polska