Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, które wystąpiły 26 stycznia, część zaplanowanych odbiorów odpadów komunalnych nie mogła zostać zrealizowana.
W poniedziałek 26 stycznia, ze względu na gołoledź oraz marznący deszcz, podjęto decyzję o odwołaniu części odbiorów odpadów komunalnych. Działanie to było podyktowane względami bezpieczeństwa pracowników oraz użytkowników dróg.
Tego dnia zrealizowano jedynie część odbiorów odpadów zmieszanych.
Na wtorek 27 stycznia zaplanowano odbiór odpadów z posesji jednorodzinnych z ulic:
Kilińszczaków, Kolejowa, Kościelna, Papieża Jana XXIII, Pocztowa, Południowa, Wąska oraz Wojska Polskiego, a także z części wspólnot mieszkaniowych.
Tego dnia odbierane będą również odpady bio oraz papier z posesji jednorodzinnych. W przypadku wspólnot mieszkaniowych odbiory tych frakcji zostaną ponowione w środę.
Odpady z tworzyw sztucznych oraz szkła ze wszystkich nieruchomości zaplanowanych pierwotnie na 26 stycznia zostaną odebrane w sobotę 31 stycznia. Jeśli warunki pozwolą, możliwe będzie przyspieszenie odbiorów na wspólnotach mieszkaniowych.
Przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.
Źródło informacji: ATF Polska