Wałeccy „Kornelowcy” na podium w II Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Koszalinie.

5 stycznia 2020 roku najlepsi kolędnicy z całej diecezji zjechali się do Koszalina, żeby wyśpiewać bożonarodzeniową radość i podtrzymać najpiękniejszą tradycję. Całe bogactwo kolędowych tradycji oraz wiele zupełnie nowych utworów bożonarodzeniowych można było usłyszeć podczas finałowego koncertu II Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Za sprawą najlepszych z najlepszych, wyłonionych podczas grudniowych eliminacji, koszaliński kościół pw. św. Wojciecha rozbrzmiał pięknym śpiewem dzieci i młodzieży. W przesłuchaniach, które odbywały się w Koszalinie i w Pile, wzięło udział łącznie ponad 530 uczestników.

Jury oceniające finałowe zmagania, nie miało łatwego zadania. W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród zespołów za najlepszy uznano „Tu i teraz” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, który zaprezentowały utwór „ A wczora z wieczora”.

Podczas obrad jury jako gość specjalny wystąpił zespół „Makuszynki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, który zaprezentował kolędę „Przybierzeli do Betlejem”.

Prócz wykonawców nagrodzono także nauczycieli kolędujących uczniów. W tym roku nagroda trafiła do Wałcza – Małgorzaty Kozak i Anny Ogonowskiej, opiekunek dwóch zespołów: „Tu i teraz” – tegorocznego zwycięzcy w kategorii zespół oraz zeszłorocznych laureatów – „Makuszynek”.
- "Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, zaprezentowali się wspaniale i godnie reprezentowali nasze miasto. Dziękujemy bardzo Pani dyrektor Ewie Hołowskiej-Kędzierskiej, Rodzicom uczniów i Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam udział w konkursie.
A szczególne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Pająk, która swój wolny czas poświęca na pomoc w opiece podczas każdego wyjazdu" - mówią opiekunowie przedsięwzięcia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Tekst – Anna Ogonowska, foto – Ewelina Pomagalska