Prawdziwa gratka dla biegaczy!

Burmistrz miasta Bailleul Marc Deneuche i prezes stowarzyszenia organizującego bieg - Christophe Bafcop zapraszają miasta partnerskie, w tym Wałcz, na wydarzenie sportowe Ravensberg - bieg o długości 10 km, który odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 r. w Bailleul we Francji. 

W roku 2019 w biegu w Bailleul wzięło udział ponad 2 300 uczestników, w tym ok. 20 biegaczy z naszego miasta. Podobny bieg dla naszych aktywnych biegaczy odbywa się co  roku również w Werne, niemieckim mieście partnerskim Wałcza. 

Organizatorzy biegu w Bailleul chętnie podejmą delegację wałeckich biegaczy (maksymalnie 8 osób), i tym razem na uczestników będzie czekała dodatkowa atrakcja – odkrywanie nieoznakowanego toru, który właśnie został przetestowany i zatwierdzony! 

Dla przypomnienia - wyścig Ravensberg jest uznawany na poziomie krajowym, ponieważ został  nagrodzony w 2016 i 2018 roku, a w roku bieżącym zaczął funkcjonować jako narodowa marka francuskiej federacji sportowej. Udział w biegu biorą zarówno sportowcy wysokiego szczebla, którzy chcą zakwalifikować się do francuskich mistrzostw lekkoatletycznych, ale również amatorzy. 

Organizatorzy udostępnią uczestnikom domek La Hulotte od piątku 7. lutego do poniedziałku 10. lutego 2020 r. i zapewniają wyżywienie. Jedynym kosztem, który poniosą uczestnicy, to koszt transportu. Wynajęcie busa dla 8 osób to wydatek rzędu 4 200 zł, z czego Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski ustalił kwotę dofinansowania ze środków miejskich w wysokości 2 000 zł. Całkowity koszt na 1 uczestnika, przy 8 osobach wyjeżdżających, to 275 zł.  

Zainteresowani będą musieli dostarczyć do 17 grudnia 2019 r. formularze rejestracyjne, a także zaświadczenia lekarskie. Opłaty rejestracyjne pozostają po stronie organizatora – stowarzyszenia. 

Formularz rejestracyjny wraz z zaświadczeniem lekarskim w dwóch wersjach językowych należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w razie pytań podajemy nr tel. 603 058 950.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczymy na obecność sportowców z naszego miasta!

 

Do pobrania:

Formularz rejestracyjny

Zaświadczenie lekarskie w języku polskim

Zaświadczenie lekarskie w języku francuskim

 

Źródło: Edyta Czapczyńska, Inspektor ds. promocji, Wydział Rozwoju i Promocji Miasta