W tym roku to właśnie w Wałczu odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji, połączone z obchodami 100. rocznicy powołania Policji Państwowej i otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Harmonogram uroczystości, 17.07.:

- godz. 10.00 - Msza Św. w intencji policji zachodniopomorskiej, w kościele pw. św. Mikołaja rozpocznie ten szczególny dla policjantów dzień.

- godz. 11.30 na pl. Wolności nastąpi uroczysty apel: wręczenie medali, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz defilada pododdziałów.

- godz. 13.00 - uroczyste otwarcie nowej komendy na Al. Zd. Wału Pomorskiego 90 A.

Na pl. Wolności będzie trwał festyn edukacyjno-prewencyjny (m.in. pokazy sprzętu policyjnego i innych służb, stoiska profilaktyczne, grochówka), a wszystko do godziny 15.00.

UWAGA!

Na czas trwania uroczystości zamknięte będą ul. Domańskiego, Kilińskiego, Rzeczna (parkingi miejskie i odcinek od skrzyżowania z ul. Staszica do skrzyżowania z Placem Wolności), Plac Wolności i ul. Jana Pawła XXIII.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

Informacje pochodzą ze strony: http://walcz.policja.gov.pl/zwa/aktualnosci/aktualnosci/26716,Zaproszenie-na-Wojewodzkie-Obchody-Swieta-Policji.html