Fundacja Orange pomoże nauczycielom uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu.

Wałecka „Kornelówka” dostała się do MegaMisji.

MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in., jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

Zajęcia MegaMisji rozpoczną się we wrześniu. Kornelówka to jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

Ale to nie koniec sukcesów!

SP 1 weźmie udział również w  #SuperKoderach. #SuperKoderzy to także program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów. Szkoła im. Kornela Makuszyńskiego rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. Dotychczas z programu skorzystało już 340 szkół w całej Polsce. O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy z Kornelówki, będziemy informować w nowym roku szkolnym.

Nauczycielką Kornelówki, dzięki której szkoła zakwalifikowała się do programów, jest Joanna Masłowska. Zachęcamy do obejrzenia filmów stworzonych w celu wzięcia udziału w programach.

MegaMisja

#SuperKoderzy

Tekst: Beata Patrzek, SP 1 W Wałczu