Wałeccy „Kornelowcy” na podium w I Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Koszalinie

20 stycznia 2019 roku najlepsi kolędnicy z całej diecezji zjechali się do Koszalina, żeby wyśpiewać bożonarodzeniową radość i podtrzymać najpiękniejszą tradycję.
Całe bogactwo kolędowych tradycji oraz wiele zupełnie nowych utworów bożonarodzeniowych można było usłyszeć podczas finałowego koncertu I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Za sprawą najlepszych z najlepszych, wyłonionych podczas grudniowych eliminacji, koszaliński kościół pw. św. Wojciecha rozbrzmiał pięknym śpiewem dzieci i młodzieży. W przesłuchaniach, które odbywały się w Koszalinie i w Pile, wzięło udział łącznie ponad 400 uczestników.
Jury oceniające finałowe zmagania, nie miało łatwego zadania. W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród zespołów za najlepsze uznano „Makuszynki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, które zaprezentowały utwór „ Świeć gwiazdeczko”. W kategorii chórów  wyróżnienie otrzymał chór „Tu i teraz” również ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego z Wałcza, który zaśpiewał „ Jezusa narodzonego”.
Jesteśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły, zaprezentowali się wspaniale i godnie reprezentowali nasze miasto.
Opiekunem szkolnych chórów jest Małgorzata Pomagalska , a zespół Djembe ( bębniarzy) przygotował Paweł Proniuk. Uwiecznieniem tej uroczystości zajęła się  Anna Ogonowska.
Opracowanie teksu – Anna Ogonowska
Zdjęcia – Anna Ogonowska