Jubileusz 100 lat życia to niecodzienna i doniosła uroczystość. W dniu 19 września swoje setne urodziny obchodziła Pani Helena Hibner.

    Z tej okazji Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich /.../ Beata Jędrowska odwiedziły  Szanowną Jubilatkę w miejscu jej zamieszkania. Pani Helena przyjęła gratulacje oraz życzenia dalszych lat życia, spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Pani Burmistrz wręczyła Jubilatce kwiaty oraz kosz ze słodyczami, a także przekazała list gratulacyjny wystosowany przez Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.  W  tej wzruszającej uroczystości Jubilatce towarzyszyli najbliżsi.
    Pani Helena Hibner urodziła się 19 września 1918 roku w Hamburgu. Jak podała Jubilatka oraz Jej najbliżsi, przyszła na świat w Niemczech, gdyż Jej ojciec wyjechał tam za pracą. Czuł się Polakiem, więc gdy Pani Helena miała dwa lata wrócił z żoną i dziećmi do Polski. Osiedlili się w Szamotułach. Tam wyszła za mąż. Najpierw do Wałcza przyjechał małżonek Jubilatki, gdyż znalazł tutaj pracę. Po około sześciu miesiącach, w 1945 r., dołączyła do niego z najstarszą córką i w Wałczu już pozostała. Pani Helena była aktywnym działaczem społecznym w Wałczu, za co otrzymała różne odznaczenia, m.in. „Zasłużony dla Miasta Wałcz”. Jubilatka urodziła troje dzieci. Doczekała się 5 wnuków, 6 prawnuków i praprawnuczki.
    Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy dużo zdrowia i miłości osób najbliższych.