17 września br. Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska spotkała się z podwójnymi Mistrzyniami Polski w mini piłce siatkowej zespołem UKS Volley Wałcz. Pierwsze Mistrzostwo Polski dziewczęta zdobyły w rywalizacji szkół podstawowych w maju br. w Głuchołazach natomiast w lipcu zwyciężyły w rywalizacji klubów sportowych podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski Kinder Plus Sport, które odbyły się w Zabrzu.


Drużyna dziewcząt reprezentujących Szkołę Podstawową nr 4 wywalczyła Mistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej w kategorii szkół podstawowych.
Nasza drużyna nie dała w finałach szans rywalkom, dziewczyny wygrały wszystkie mecze i zostały najlepszą szkolną drużyną w Polsce!!
W turnieju uczestniczyli mistrzowie 16  województw.
Droga do mistrzostwa była długa, a rozpoczęła się od eliminacji powiatowych, następnie regionalnych, półfinałów wojewódzkich, aby dotrzeć do Finału Wojewódzkiego, który zakończył się zdobyciem Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego. To zwycięstwo gwarantowało zakwalifikowanie się do OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU IGRZYSK DZIECI, które odbyły się w Głuchołazach w dniach 25-27 maja 2018 r.
Dodać należy, że w trakcie eliminacji wojewódzkich jak też finałów krajowych zespół SP 4 Wałcz nie przegrał ani jednego meczu, co jest nie lada wydarzeniem.
Drugie Mistrzostwo Polski dziewczyny zdobyły podczas Mistrzostw Polski Kinder Plus Sport, które odbyły się w dniach 5-8 lipca w Zabrzu.
Jest to w historii pierwszy taki podwójny sukces uzyskany przez uczennice wałeckich szkół.

Nasze mistrzynie z czwórki grały w składzie: Patrycja Przyłoga, Dominika Przyłoga, Magdalena Woźniak, Aleksandra Deneka, Anna Walnycka, Klaudia Stępień, Aleksandra Kin, Dominika Gąsiorowska, Julia Książek i Patrycja Odojewska.
Trenerką zespołu jest Agnieszka Szczerbo - Niefiedowicz. 


Ponadto trener składa podziękowania dla:
Mariana Płóciennika Prezesa Zarządu Polskich Zakładów Zbożowych w Wałczu
Bogusławy Towalewskiej Burmistrz Miasta Wałcz
Alinie Typiło Dyrektor SP 4
Rodzicom dziewcząt
Fundacji Małgorzaty Glinki
UKS Volley Wałcz
które wsparły finansowo wyjazd uczennic SP 4 na te zawody.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DZIEWCZĄT:
1. SP 4 WAŁCZ
2. SP 10 TOMASZÓW MAZOWIECKI
3. SP 4 BĘDZIN
4. PSP 3 STAROGARD GDAŃSKI
5. SP 155 KRAKÓW
6. SP 3 BARTOSZYCE
7. SP 15 POZNAŃ
8. SP SEJNY
9. SP 97 WROCŁAW
10. SP 3 SULECHÓW