Samorządowcy i politycy lobbują na rzecz przyspieszenia prac przy budowie ekspresowej dziesiątki. W Pile odbyło się spotkanie, którego efektem ma być powołanie Stowarzyszenia „Droga Ekspresowa S10”.

W Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile odbyło się spotkanie samorządowców i przedsiębiorców poświęcone budowie drogi ekspresowej S10. Po lipcowym spotkaniu w Wałczu, teraz samorządowcy i parlamentarzyści spotkali się w Pile. Ponad 40 samorządów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego chce przyśpieszenia prac nad budową tej drogi. Do tego celu powołane zostanie specjalnie  Stowarzyszenie „Droga Ekspresowa S10”. W spotkaniu uczestniczyła Burmistrz Bogusława Towalewska.

 - Duży ruch już obecnie panujący na drodze 10 powoduje wielkie utrudnienia w komunikacji lokalnej, wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa ruchu szczególnie pieszych i rowerzystów,– mówiła B. Towalewska podczas spotkania
Na spotkanie, ze względu na obowiązki służbowe, nie mogli dotrzeć przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA przesłała jednak informacje o aktualnych pracach związanych z realizacją S10. Wymienia w nich m.in. trwającą inwestycję na węźle Szczecin Kijewo, dobiegającą końca budowę obwodnicy Wałcza i kilka innych lokalizacji, dla których ogłoszono już przetargi na prace projektowe we wszystkich województwach w przebiegu S10.