Dnia 2 września (niedziela) o godzinie 12.00 na scenie sali widowiskowej w Wałeckim Centrum Kultury odbył się koncert, którego gwiazdami były siostry Telniuk z Kijowa.
Siostry Telniuk – ukraiński duet wokalny Łesi i Hali Telniuk – jeden z niewielu zespołów na Ukrainie specjalizujących się w poezji śpiewanej.

Krytyka muzyczna na Ukrainie kwalifikuje ich twórczość jako „powiew świeżego powietrza”, „lekarstwo na rozpacz”, „misterium słowa i muzyki”. Siostry są na scenie od wielu lat. Występowały już podczas pierwszych edycji kultowego festiwalu ukraińskiej muzyki „Czerwona Ruta”, gdzie wielokrotnie były nagradzane w 1989 i 1991 r. Koncerty Sióstr Telniuk stanowią rodzaj kompozycji literackich i muzycznych, syntezy poezji i śpiewu. Ich koncerty tworzą jasno zdefiniowany zestaw obrazów: artysty i społeczeństwa, wewnętrzną wolność, jako warunek kreatywności, poszukiwanie własnej tożsamości, sensu życia. Na koncertach Hali i Łesi słuchacz jest zanurzony we wspaniałej atmosferze, czuje się jak w gronie dobrych znajomych. Tę atmosferę tworzą artystki prowadząc swój osobisty i szczery dialog ze słuchaczem.
W ich repertuarze można znaleźć utwory do poezji wielu znanych ukraińskich poetów, poczynając od Tarasa Szewczenki, poprzez Bohdana Ihora Antonycza, Pawła Tyczynę, Wasyla Stusa do Oksany Zabużko.
Koncert był niezwykle atrakcyjny, ze względu na utwory wzruszał i bawił, nawiązując w naturalny sposób kontakt z publicznością.