Jak co roku podopieczni Stowarzyszenia „Radość z życia” z Gudowa i Wałcz uczestniczyli w rehabilitacyjnym turnusie w urokliwym Międzywodziu. Kilkunastodniowy pobyt był przepełniony mnóstwem atrakcji i zajęciami rehabilitacyjnymi dla dzieci.
Zaletą wspólnie spędzonych wakacji była rehabilitacja i uczenie się poprzez zabawę, na której brak nie można było narzekać. 
Niedaleko znajdujący się Woliński Park Narodowy zagwarantował czyste powietrze i  naturalne środowisko, które zachęcały do pieszych wędrówek i spędzania czasu na łonie natury.

Bryza morska oraz dużo słońca sprzyjały odpoczynku i zajęciom ruchowym na świeżym powietrzu. Każdą wolną chwilę dzieci wykorzystywały na błogie leniuchowanie na piaszczystej plaży, opalanie się oraz wspólną zabawę kąpiąc się w morzu czy budując ogromne zamki z piasku. 
Wakacyjny turnus zarówno dla podopiecznych, jak i ich rodziców był doskonałą okazją do regeneracji sił i zarazem świetnej zabawy. Dla dzieci to w szczególności wyjątkowa możliwość do większej samodzielności i radzenia sobie w nowych sytuacjach, odnajdywanie się w gronie rówieśników. Specjalnie zaplanowane ćwiczenia miały im w tym pomóc, jak chociażby zajęcia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które sprzyjają nabywaniu większej pewności siebie oraz wzmacniają więzi emocjonalne w grupie. To idealna szansa na stawienie czoła swoim słabościom i pokonywanie granic. Zajęcia tego typu, przebywanie w różnorodnym środowisku sprzyjają w usamodzielnieniu się dzieci, przełamaniu barier w codziennej komunikacji, a tym samym dają wiarę we własne siły i możliwości, które są potrzebne w obcowaniu z drugim człowiekiem.
 Różnorodny program zajęć wypełniał każdy dzień i sprawiał, że nie było czasu na nudę. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych, dzieci  udały się na wycieczkę do pobliskiego Parku Dinozaurów, gdzie zachwytom nie było końca.
Wyjątkowym momentem podczas turnusu były zajęcia z rękodzieła, na których podopieczni mieli okazję stworzyć własnoręcznie robione pamiątki z wakacji, które podobnie jak spacery brzegiem plaży i zachwycające zachody słońca na długo pozostaną w ich pamięci.
Spędzanie wspólnie czasu, pokonywanie razem barier, udział w zajęciach sportowych i beztroska zabawa sprzyjały otwartości na drugiego człowieka oraz rozwijały komunikację dzieci w grupie. Chwile zaś przy dźwiękach gry na gitarze czy też zajęcia taneczne umocniły nowo nawiązane przyjaźnie.
Wakacyjny turnus organizowany przez Stowarzyszenie „Radość z życia” to nie tylko zdrowotny wyjazd, mający na celu zapewnić podopiecznym specjalistyczne zabiegi rehabilitacyjne, ale przede wszystkim  czas dla dzieci, które wracają z wakacji z pozytywną energią i wiarą, że mimo choroby, niczym nie różnią się od innych.