Spotkanie z Marysią

22 sierpnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie pani Burmistrz Bogusławy Towalewskiej  z bohaterką tegorocznego 8 Festiwalu Biegowego – 5 letnią Marysią Korytowską i jej mamą panią Agnieszką.
W trakcie spotkania pani Burmistrz przekazała na ręce mamy Marysi symboliczny czek  z kwotą 20  027, 60 zł.

Wałecki Festiwal Biegowy od początku swojego istnienia niesie bardzo ważne przesłanie – pomagania innym. Wspólnie z Fundacją PKO Bank Polski od 8 lat imprezę rozpoczyna bieg charytatywny na dystansie 1111 m. Bieg BiegamBoLubię POMAGAĆ jest dostępny dla każdego, nie wymagał wnoszenia opłat ani dokonania wcześniejszej rejestracji. Każdy z uczestników otrzymał nr startowy z napisem “biegnę dla Marysi”. W biegu wystartowali zgromadzeni na wałeckiej promenadzie zarówno biegacze, kibice jak i turyści. Podczas pozostałych biegów zawodnicy mieli również możliwość dołączenia do naszej  akcji. Szacujemy, że we wszystkich w/w aktywnościach około 1000  osób wybiegało pomoc dla naszej  Marysi, która do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu i rehabilitacji. Mamy nadzieję, że zebrana kwota pozwoli rodzicom Marysi na realizację chociaż jednego, ważnego celu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy  Fundacji PKO Bank Polski , Fundacji Wychowanie Przez Sport  oraz wszystkim Osobom, które przyczyniły się do powodzenia tego przedsięwzięcia.


czek