Gala noworoczna 2018 - zdjęcie artykuł

W dniu 2 lutego br. odbyła się XX Jubileuszowa Wałecka Gala Noworoczna organizowana przez Miasto Wałcz oraz Północną Izbę Gospodarczą w Wałczu. Gala Noworoczna to jedno z największych wydarzeń towarzyskich w naszym mieście.

- Planując tegoroczną Galę zastanawialiśmy się czy 20 lat to dużo, czy mało.
Z jednej strony dużo, bo mamy bogatą kartotekę, z której możemy czerpać garściami. 20 wałeckich firm, instytucji i osób zostało wyróżnionych najbardziej prestiżową nagrodą laurem „Złotej Korony" za działalność gospodarczą i społeczną na rzecz rozwoju naszego miasta. Na naszej scenie zagrały największe sławy m.in. Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Stanisław Sojka, Halina Młynkowa czy Katarzyna Skrzynecka. Z drugiej strony zaś, wciąż jesteśmy młodzi, bo gotowi podejmować nowe wyzwania, by umilić czas naszym gościom podczas najważniejszego wieczoru w roku – tak prowadzący Brygida Lechojda i Marek Świderski powitali Gości podczas 20 Wałeckiej Gali Noworocznej.

W tym niezwykłym wydarzeniu, co roku uczestniczą przedstawiciele świata kultury, nauki i biznesu a najważniejszym momentem jest przyznanie prestiżowych nagród w kategorii społecznej i gospodarczej - „Laur Złotej Korony" oraz Aktywny w Izbie.
W tym roku Laur Złotej Korony w kategorii gospodarczej za rok 2017 otrzymała firma Firma DCM Mashinenbau Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Natomiast w kategorii społecznej laureatem zostało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział powiatowy w Wałczu. Nagroda „Aktywnego w Izbie" przypadła firmie BLACH-BUD DACHY Wojciech Kałamaja.
Podczas Wałeckiej Gali Noworocznej obchodziliśmy również 10 jubileusz współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego Zarządzającą „Podstrefą Wałcz" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podziękowania z rąk Pani Burmistrz odebrał Prezes PARR Pan Mirosław Kamiński.

Okres noworoczny to również najlepszy moment na podsumowanie minionego roku. Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska przybliżyła gościom, co w 2017 roku udało się zrealizować. Było o budżecie i poprawie kondycji finansowej miasta, którą dzięki wprowadzonym oszczędnościom udało się osiągnąć, o zrealizowanych inwestycjach, doskonałej współpracy z organizacjami pozarządowymi, o osiągnięciach naszych sportowców i planach na przyszłość. Pani Burmistrz chwaliła również wałeckie firmy, które w tak fantastyczny sposób rozwijają się nie tylko na lokalnym rynku, ale również zdobywają świat.
Uroczystość uświetnił koncert przystojnego sycylijczyka, tancerza, aktora i piosenkarza - Stefano Terrazino.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie, które pomogło nam przygotować to wydarzenie na najwyższym poziomie a wszystkim nagrodzonym gorąco gratulujemy.