W dniu 08.11.2022 r. odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu ekologicznego przy ul. Tysiąclecia 2a w Wałczu, który powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, TBS Wałcz oraz Studiem MURALL.

W wydarzeniu udział wzięli Członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anna Bańkowska oraz Pan Stanisław Wziątek, Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski, Prezes Zarządu TBS Wałcz Pan Mariusz Eysymontt oraz przedstawiciel artystów Pan Dominik Dziedzina Studio MURALL.

Barwny mural antysmogowy powstał w ramach projektu „Pomorze Zachodnie Zielony Region” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Do stworzenia muralu wykorzystana została farba fotokatalityczna, która oczyszcza powietrze tak, jak zrobiłby to posadzony las. Mural miał na celu również ożywienie przestrzeni miejskiej, pokazanie najistotniejszych walorów naszego miasta: jeziora, bogata flora i fauna oraz symbolu naszego miasta: ważka.Źródło informacji: N. Lisowska, Wydział RiPM.