Z przyjemnością informujemy, iż Gmina Miejska Wałcz wraz z Miejską Radą Seniorów w Wałczu i Stowarzyszeniem Wałecki Uniwersytet Trzeciego Wieku,

wygrała konkurs „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora” organizowany przez Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego Sp. z o.o. w Krakowie, realizowany pod patronatem Stowarzyszenia Manko – Głosu Seniora.

Celem konkursu była promocja aktywności społecznej, przedsiębiorczości i edukacji obywatelskiej Seniorów poprzez bezpłatne wdrożenie Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora, który obejmuje m.in przekazanie nagrodzonej gminie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora. Głównym zadaniem karty jest aktywizacja osób 60+.8 grudnia 2021r. w Urzędzie Miasta Wałcz odbyła się uroczysta inauguracja Programu, podczas której przekazane zostały Ogólnopolskie Karty Seniora oraz wręczone zostały certyfikaty: Gmina Przyjazna Seniorom, "Bezpieczny Senior - Stop Manipulacji - nie daj się oszukać" Solidarni z Seniorami - Razem damy radę! dla Gminy oraz certyfikat poświadczający udział w Programie lokalnych firm i instytucji, które przystąpiły do Programu, oferując seniorom pakiet ulg i zniżek.Seniorzy z Wałcza będą mogli otrzymać kartę w Urzędzie Miasta Wałcz po uprzednim wypełnieniu i złożeniu FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO DLA UCZESTNIKÓW PROGRAMU „OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA” (pobierz).

 

Informacje, gdzie korzystać z karty, znajdują się pod linkiem:

https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/

 

Dodatkowe informacje:

https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora/

Zapraszamy do wypełniania formularza zgłoszeniowego, odbioru kart i korzystania ze zniżek, Drodzy Seniorzy!

Jesteśmy przekonani, że pakiet kart przygotowanych dla naszego miasta rozejdzie się jak świeże bułeczki.W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Miasto Wałcz zostało także partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót zdrowia” organizowanej przez PASMI – Polski Związek Producentów Leków bez Recepty pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Akcja „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia” ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu  i nie nadużywaniu leków.  


W ramach kampanii seniorom przekazane zostaną pudełeczka na dzienną dawkę leków oraz bloczki z karteczkami dot. wykazu przyjmowanych leków.

Źródło informacji: Marta Korytkowska, Wydział Spraw Społecznych