Fundacja Allegro All For Planet przekazała mieszkańcom Wałcza czujnik jakości powietrza.

Urządzenie jest nagrodą przyznaną za aktywny udział mieszkańców miasta w akcji Kręć Kilometry organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet.

 

Mieszkańcy miasta, pokonując na rowerze łączny dystans 274 391 km, uplasowali Wałcz wśród 50 miast, które przejechały najwięcej kilometrów, a w nagrodę otrzymały czujnik smogu.

 

Jest to nagroda przyznana w ramach kampanii Kręć Kilometry, która poprzez zachęcenie do jazdy na rowerze promuje zrównoważony transport i ekologiczne postawy.

W ramach kampanii Kręć Kilometry - organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet - wyłoniono 50 miast, których mieszkańcy przejechali na rowerze najwięcej kilometrów. Wałcz z imponującym wynikiem 274 391 km zajął 1. miejsce w rankingu i tym samym, otrzymał czujnik smogu.

Kampania Kręć Kilometry reprezentuje wszystkie wartości, które są priorytetowe dla Allegro. Wspiera lokalne społeczności, promuje zrównoważony rozwój miast i ekologiczną gospodarkę. Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy Wałcza tak aktywnie zaangażowali się w naszą akcję i tym samym pokazali, że troska o środowisko jest im bardzo bliska. Mam nadzieję, że czujnik jakości powietrza, który przekazujemy mieszkańcom miasta będzie symbolem ich proekologicznej postawy, a jednocześnie motywacją do podejmowania kolejnych, zielonych działań - powiedziała Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability Allegro i członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Czujnik smogu ufundowany przez Fundację Allegro All For Planet zostanie zamontowany w listopadzie. Już wkrótce aktualny stan powietrza w mieście będzie można sprawdzić dzięki takim aplikacjom mobilnym, jak: LookO2, Kanarek, Zanieczyszczenie Powietrza, Smog Polska oraz na dedykowanej stronie internetowej.Źródło informacji: Karolina Kanar-Kossobudzka