Pilskie Schronisko, mimo pandemii, zwiększa liczbę adopcji. Mieszkańcy regionu chętnie pomagają zwierzętom!

Mimo pandemii i obostrzeń z niej wynikających, Pilskie Schronisko Dla Zwierząt Sp. z o.o. nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o adopcję zwierząt.  

Od początku tego roku do adopcji oddano 158 psów i 85 kotów (w tym domy tymczasowe).   Nowe domy od początku działalności spółki znalazło 290 psów i 147 kotów.

Najbardziej cieszy zwiększone zainteresowanie adopcją kotów. Koty ze schroniska są zdrowe, mają komplet szczepień, są przebadane pod kątem FeLV/FIV. Nie oddajemy do adopcji małych kociąt bez kompletu szczepień, czyli przed uzyskaniem kociej odporności na choroby zakaźne.


 Nowi właściciele zwierząt nie dość, że tworzą zwierzętom nowe domy, to bardzo chętnie wspomagają codzienną pracę schroniska i przekazują prezenty dla innych zwierząt.


Bardzo serdecznie dziękujemy za zaufanie i prezenty wszystkim, którzy mimo pandemii organizują zbiórki wśród znajomych czy sąsiadów lub w firmach, gdzie pracują – mówi Alicja Dorsch, prezes pilskiego schroniska.  - Docierają do nas nie tylko zabawki czy gadżety dla zwierząt, ale także ciepłe koce czy posłania. Cieszy nas także zainteresowanie pomocą dla naszych zwierząt lokalnych firm, dzięki którym udało nam się pozyskać m.in. myjkę ciśnieniową czy materiały do ocieplenia bud. Dzięki uczniom czy przedszkolakom trafiają do nas piłki czy inne zabawki dla zwierząt. Bardzo często również pary młode proszą, aby zamiast kwiatów przynosić na ich ślub prezenty dla zwierząt. O wszystkich darach na bieżąco informujemy mieszkańców naszego regionu na profilu społecznościowym Schroniska.


Osoby zainteresowane pomocą na rzecz schroniska mogą kontaktować z pracownikami schroniska zarówno przez Facebooka, maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jak i telefonicznie  +48 500 805 362. Pracownicy schroniska podpowiedzieć mogą co najbardziej aktualnie jest potrzebne. W czasie pandemii przekazywanie darów odbywa się oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.


Z kolei osoby zainteresowane adopcją mogą przejrzeć zdjęcia zwierząt na stronie internetowej Schroniska (adres dostępu: https://schronisko.pila.pl/zwierzeta) zamieszczane są informacje dotyczące zwierząt w pełni przygotowanych do adopcji, tj. zwierząt z kompletem szczepień, microchipem, odrobaczonych, wysterylizowanych/wykastrowanych, po odbyciu kwarantanny.
Nie publikuje się informacji o zwierzętach niegotowych do adopcji.


Procedura adopcyjna Schroniska określona jest w Regulaminie Adopcji.
Kiedy zainteresowana adopcją rodzina ma już wytypowanego psa, którego chce adoptować, musi z nim odbyć co najmniej dwa spacery zapoznawcze, w tym jeden ze wszystkimi domownikami, aby mieć pewność, że pies akceptuje całą rodzinę. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, po drugim spacerze zapoznawczym, zwierzę może być adoptowane. Co cieszy, w taki właśnie sposób odbyły się wszystkie adopcje w ostatnim czasie.

Nowe życie szczęśliwców widoczne jest na poniższych zdjęciach.


Szanowni Mieszkańcy!

Zachęcamy serdecznie do adopcji i współpracy z Pilskim Schroniskiem Dla Zwierząt.
Każdy może wesprzeć pracę schroniska lub stworzyć nowy dom i dać szczęśliwe życie dla naszych czworonogich przyjaciół!

Szczegółowe informacje znajdą Państwo także pod linkiem.Źródło informacji: Pilskie Schronisko Dla Zwierząt Sp. z o.o.