Od dnia 1 listopada 2020 r. mieszkańcy Wałcza (pasażerowie) mogą zapłacić za bilety komunikacji miejskiej w aplikacji SkyCash.

W ramach usługi kupić można zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe. SkyCash, polska aplikacja płatnicza, udostępnia największą liczbę usług mobilnych w Polsce i posiada ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników.

Od czego zacząć?

Aby móc szybko i bezpiecznie kupować bilety komunikacji miejskiej, należy zacząć od zainstalowania aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikację pobrać można z zaufanych źródeł: Google Play, AppStore oraz AppGallery. Następnie, w kilku krokach należy założyć konto, uzupełniając swoje dane oraz wybierając metodę płatności – zasilając konto lub podpinając kartę płatniczą. Płatność za bilety można również doliczyć do rachunku operatora telefonii komórkowej, aktywując usługę „Dolicz do rachunku Orange”, „Zapłać z Play” lub „Zapłać z Plus”.

Jak kupić bilet?

Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej. Aby dokonać zakupu, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

 1. Na ekranie głównym aplikacji SkyCash wybierz kafelek „Komunikacja miejska”.
 2. Podczas pierwszego zakupu aplikacja poprosi Cię o wybranie z listy miasta, w którym chcesz dokonać zakupu biletu – WAŁCZ.
 3. Wybierz swoje miasto, aby przejść do szczegółów oferty biletowej przewoźnika – Zakładu Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Wałczu. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu.
 4. W procesie zakupu należy wprowadzić parametry biletu.
 5. Po wybraniu odpowiednich parametrów, na ekranie podsumowania należy zweryfikować, czy wszystkie dane są zgodne, a następnie potwierdzić zakup wybranego biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który został nadany podczas rejestracji w systemie SkyCash.
 6. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji. Bilet znajdziesz tu również w trybie offline, bez dostępu do Internetu.

Szczegółowe zasady zakupu Biletów Telefonicznych w Systemie SkyCash oraz dokonywania płatności za Bilety Telefoniczne za pomocą Instrumentu SkyCash i kart płatniczych określa Regulamin Użytkownika Systemu SkyCash dostępny na stronie: http://skycash.com/regulamin.html.

Bilety komunikacji miejskiej w Wałczu dostępne od 1 listopada 2020 roku w aplikacji SkyCash:

Jednorazowe (ulgowe i normalne):

 • miejski;
 • pozamiejski do 10 km;
 • pozamiejski powyżej 10 km.

Okresowe (ulgowe i normalne):

 • 30-dniowy miejski;
 • 30-dniowy obowiązujący w dniach od poniedziałku do piątku;
 • 30-dniowy pozamiejski do 10 km;
 • 30-dniowy w jedną stronę, do 10 km;
 • 30-dniowy pozamiejski w jedną stronę, powyżej 10 km;
 • 30-dniowy pozamiejski powyżej 10 km.

Ceny biletów jednorazowych wahają się od 1,30 zł (bilet ulgowy, miejski) do 6 zł (bilet normalny, pozamiejski powyżej 10 km). Bilety okresowe kosztują od 34,50 zł (bilet ulgowy, pozamiejski w jedną stronę, do 10 km) do 156 zł (bilet normalny, pozamiejski, powyżej 10 km). Powyższe ceny są zgodne z obowiązującą Uchwałą Nr VI/SLIV/324/14 Rady Miasta Wałcz z dnia 5 listopada 2014 r. oraz z Zarządzeniem Nr 1/2019 Prezesa ZKM Sp. z o.o. w Wałczu z dnia 13 marca 2019 r.

Nowości w SkyCash

Oprócz możliwości zakupu biletu komunikacji miejskiej oraz szybkiego opłacenia parkingu, portfolio SkyCash obejmuje również płatności automatyczne za przejazd autostradą AmberOne A1 oraz A4 Katowice – Kraków. Usługa płatności za przejazd oparta jest o videotolling, czyli elektroniczny system rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów, przejeżdżających przez szlaban na bramkach poboru opłat. Wystarczy, że użytkownik uruchomi usługę w aplikacji uzupełniając niezbędne dane, takie jak numer rejestracyjny i kategoria pojazdu, a płatność za przejazd płatnym odcinkiem autostrady odbędzie się automatycznie – podczas płatności nie trzeba nawet mieć przy sobie telefonu, na którym zainstalowana jest aplikacja. Więcej informacji o usłudze Autostrady w aplikacji SkyCash znajduje się na stronie: www.autostrady.skycash.com.

 

O SkyCash

SkyCash Poland S.A. działa na rynku od 2010 roku rozwijając swoje autorskie systemy płatności i usług mobilnych ułatwiających podróżowanie. Spółka posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej i jest nadzorowana przez KNF. SkyCash udostępnia największą liczbę usług mobilnych w Polsce i posiada ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. SkyCash oferuje swoje usługi w ponad 150 miastach w Polsce, umożliwiając wygodne opłacanie parkowania w płatnych strefach parkowania w mieście oraz szybki i łatwy zakup biletów komunikacji miejskiej oraz sieci kolejowych połączeń podmiejskich.


Źródło informacji: ZKM Sp. z o.o. w Wałczu