W ramach 56. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka w Szkole Podstawowej nr 2

w Wałczu, 15 października 2020 r., odbyła się wystawa prac  oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom Miejskiego Konkursu Plastycznego.W tym szczególnym dniu nasza szkoła gościła olimpijczyków, którzy swoimi sukcesami wpisali się w histrorię sportu: Michała Brzuchalskiego, Pawła Łakomego, Jolantę Łukaszewicz - Stańczak, Marcina Kobierskiego. Władze miasta reprezentował Zastępca Burmistrza Pan Adam Biernacki.Konkurs tematycznie podzielony był na cztery kategorie i pięć grup wiekowych. Sądząc po ilości prac, które napłynęły do organizatora, cieszył się on dużym zainteresowaniem. Jurorami konkursu byli wałeccy artyści – plastycy, którzy mogą poszczycić się bogatym dorobkiem artystycznym, licznymi nagrodami oraz wystawami:  Bronisław Cichy, Marlena Sokalska i Danuta Maria Gajewska. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody umożliwiające kontynuowanie rozwoju artystycznego .Na spotkaniu mogliśmy usłyszeć ciekawe opowieści o sukcesach sportowych wybitnych olimpijczyków, o trudach związanych z życiem sportowca, a także powodach, które skłoniły naszych gości do związania swojego życia ze sportem i naszym miastem - wyjątkowym miejscem na sportowej mapie Polski. Koordynator konkursu była Mirosława Szymańska.

 

Lista laureatów:

kategoria – przedszkole

temat: „Mama, tata,  ja i sport”

I miejsce : Martin Ignacy Przedszkole nr 5

II miejsce: Julia Zbieralska Przedszkole nr 5

III miejsce: Gabriela Symonowicz Przedszkole nr 5

opiekunowie:

 Iwona Karpińska i Beata Świercz

 

kategoria- klasy I- III

temat: „Mama, tata,  ja i sport”

I miejsce: Antoni Kacała kl. I SP2

opiekun: Grażyna Forysiewicz,

II miejsce: Nela Andrzejewska kl.II SP2

opiekun: Mirosława Szymańska

III miejsce: Maya Rudnicka kl.II SP2

opiekun: Małgorzata Przytuła

 

kategoria- klasy IV- VI

temat: „Sport- blaski i cienie”

I miejsce: Wiktoria Dąbkiewicz  klasa VI SP5

opiekun: Urszula Kraczkowska

II miejsce: Magdalena Sadlej  kl. VI SP5

opiekun: Urszula Kraczkowska

III miejsce: Paulina Gębala VI SP4

opiekun: Katarzyna Aftyka

 

 

kategoria- klasy VII- VIII

temat: „Sport- blaski i cienie”

I miejsce: Małgorzata Rajek kl. VII  SP2

opiekun: Mirosława Szymańska

II miejsce: Gabrysia Andrzejak kl. VII SP1

opiekun: Joanna Masłowska

III miejsce: Lena Biela kl. VIII SP5

opiekun: Urszula Kraczkowska

 

kategoria - szkoła ponadpodstawowa

temat: „SportART- symbole, interpretacja rysunkowa dyscyplin sportowych”

I miejsce: Hanna Rogacz PCKZiU

II miejsce: Jakub Wójcicki PCKZiU

III miejsce: Gabriela Graczyk PCKZiU
opiekun: Ewa Zielińska - Repecka

Opis i zdjęcia: Mirosława Szymańska