Potrzebujesz pomocy lub wparcia w postaci maseczek, rękawiczek czy innych środków ochronnych?

Zadzwoń lub napisz!
W trosce o wałczan, którzy w czasie trwania zagrożenia epidemicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2 potrzebują wsparcia, uruchomiliśmy specjalny numer telefonu i adres email.

Jak to działa?
Dzwoniąc pod numer telefonu: 602 838 632 lub wysyłając zgłoszenie elektronicznie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. określasz problem, z którym masz do czynienia i wsparcie, jakiego szukasz. Nasz pracownik weryfikuje posiadaną bazę danych i kontaktuje Cię z osobą, która udzieli Ci pomocy. Numer jest 12-godzinny i działa między 8.00-20.00.

Kto może zadzwonić?
Zadzwonić lub napisać może każdy, kto doświadcza trudności związanych z odbywaną kwarantanną, ma problem z wyjściem z domu lub potrzebuje środków ochronnych w związku z wykonywaną pracą o podwyższonym ryzyku zarażenia. Staramy się tak pokierować osoby dzwoniące, aby uzyskały to, czego w danym czasie potrzebują, tj. żywność, wykupienie leków, ciepły posiłek, maseczki ochronne, przyłbice, rękawiczki i inne.

Osoby dzwoniące proszone są o podanie imienia, nazwiska, adresu zamieszkania. Te dane są potrzebne do zweryfikowania potrzeb i udzielenia niezbędnej pomocy.  

Źródło informacji: Anna Gródka, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych