W Wałczu po raz pierwszy zorganizowano piknik sportowy, na który szereg imprez sportowo-rekreacyjnych przyciągnął turystów, mieszkańców samego miasta oraz miast ościennych.

W ramach obchodów 75-lecia Polskiego Pomorza Zachodniego impreza współfinansowana została ze środków województwa zachodniopomorskiego.

29 sierpnia 2020 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował uczestnikom wydarzenia wiele atrakcji. Darmowe rejsy motorówką, zawody w kajak polo, wyścigi na deskach SUP, budowanie zamków z piasku, wyciskanie sztangi na ławeczce i w martwym ciągu, turniej trio basketu, turniej badmintona, zajęcia jogi. Można było również obejrzeć wodowanie pojazdu opancerzonego w jeziorze Raduń oraz kilkanaście zabytkowych pojazdów – nysy, fiaty 125 p, „maluchy” i inne. Wszystko w pięknych okolicznościach wałeckiego jeziora Raduń, przy plaży i promenadzie zwanej „Wałecką Aleją Gwiazd”.

Zajęcia sportowe i rekreacyjne prowadzone były przez lokalne firmy, stowarzyszenia, działaczy – piknik Z miłości do Wałcza pozwolił uczestnikom dostrzec całe spektrum możliwości, jakie Wałcz oferuje mieszkańcom. Miasto mistrzów świata, jak mówią turyści i mieszkańcy, sportem stoi, o czym warto przypominać.

Wałecka promenada, natura, piękne jeziora bezsprzecznie przyciągają turystów. Mieszkańcy miasta na co dzień mogą korzystać z wielu atrakcji, aktywnie spędzać czas na plażach, w klubach sportowych, trenować sporty wodne – kajakarstwo, żeglarstwo i wiele innych. Kolejne edycje pikniku z pewnością przyciągną jeszcze większą ilość odbiorców, jednocześnie zachęcając do uprawiania sportów i aktywnego odpoczynku w malowniczo położonym miejscu. W Wałczu.