„Prawdziwa miłość zaczyna się tam,

gdzie niczego już w zamian nie oczekuje.”

Antoine de Saint-Exupéry

 

W miniony piątek 10 lipca br. w Urzędzie Miasta Wałcz odbył się jubileusz 60 i  50-lecia pożycia małżeńskiego trzech par:

Diamentowa Gody obchodzili:

  1. Państwo Joanna i Jerzy Ziółkowscy

oraz Złote Gody:

  1. Państwo Halina i Czesław Gruchotowie
  2. Państwo Emilia i Kazimierz Kubiczkowie

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodych małżeństw oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski.

Sami Jubilaci podkreślali, że źródłem powodzenia ich małżeństwa była miłość, wzajemne zrozumienie, kompromis i ciężka praca.

„Dzisiejsze Wasze osobiste święto, Wasza codzienność, trud i poświecenie stało się sprawą wagi państwowej. Medal, który Państwo otrzymaliście jest wyjątkowy, jest to jedyne wyróżnienie, które można otrzymać wyłącznie we dwoje. Niech Państwa szczęście trwa nadal” - mówiła Kierownik USC Wałcz Ewa Spychalska.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych, szczęśliwych lat w zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.

 Źródło informacji: E. Spychalska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego