Przestrzeń miejska to dynamicznie zmieniająca się i wciąż rozwijająca sceneria,

w której mieszkańcy poszukują m.in. sprawnej komunikacji, możliwości odpoczynku i zadbanej infrastruktury.  Jednak w każdej, nawet najpiękniejszej przestrzeni, można odnaleźć miejsca, które jego użytkowników doprowadzają do „szewskiej pasji”.

 

Dlatego właśnie podjęliśmy wyzwanie likwidowania chochlików infrastrukturalnych i drogowych. Na celowniku znalazły się takie działania:

- wprowadzenie zakazu zatrzymywania na drodze wewnętrznej przy ul. Kaszubskiej 5 w celu wyeliminowania notorycznego zastawiania garaży,

- obniżenie krawężników na drodze dla pieszych i rowerzystów na ul. Obr. Westerplatte 13 i zastosowanie płytek ostrzegawczych dla pieszych,

- wykonanie ogrodzenia segmentowego na drodze wewnętrznej przy szkole SP4, zabezpieczającego wtargnięcie uczniów na jezdnię.

A to dopiero początek …

 

Widzisz coś, co należy poprawić w mieście w sferze infrastruktury, małej architektury czy drogownictwa? Daj nam znać! Zajmiemy się ich niwelowaniem. Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i nagrania!

 

Wysyłajcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło informacji: Wydział Rozwoju i Promocji Miasta