Odpowiedzialność społeczna to w ostatnim czasie słowo klucz!

 „Klombik do wzięcia” to akcja polegająca na zaadoptowaniu miejskich donic i gazonów przez osoby fizyczne, prawne, organizacje pozarządowe lub instytucje.

- Zależy nam na tym, aby w mieście było pięknie i kolorowo. Budżet miasta jest mocno nadwyrężony obecną sytuacją, a akcja #klombikdowzięcia nie tylko integruje mieszkańców wokół wspólnego celu, ale przede wszystkim poprawia estetykę naszego miasta. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy już włączyli się do tej inicjatywy i gorąco zachęcam pozostałych mieszkańców –  ukwiećmy nasze miasto – mówi Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski.

 
Sadzenie roślin oraz ich pielęgnacja muszą odbywać się zgodnie z pewnymi zasadami, dlatego każdy, kto chciałby włączyć się do akcji, powinien zapoznać się z regulaminem dokonywania nasadzeń w gazonach i donicach miejskich.


Na najbardziej wytrwałych czekają nagrody! Osoby, które prześlą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcia wykonane w okresie od 15 września do 15 października zaadoptowanych rabatek, otrzymają upominki w postaci gadżetów miejskich.


Zapraszamy do sadzenia!

Pamiętajmy, że Covid – 19 uwolnił w nas niespożytą energię do pomagania i wspólnych inicjatyw, choć przyznać trzeba, że wałczanie od zawsze bardzo angażują się w życie społeczne miasta.  W ostatnim czasie wspólnie z wałeckimi wolontariuszami realizowaliśmy akcję „Dobre wsparcie” - pomoc dla seniorów podczas epidemii, wałczanki szyły maseczki nie tylko dla pracowników szpitala ale także wielu innych osób, Stowarzyszenie Klub Sportowy „Orzeł”, firma Usługi Olga Stolarska oraz Urząd Miasta Wałcz wspólnie zaangażowali się w wymianę murawy na miejskim stadionie. Teraz przyszedł czas na poprawę estetyki. Nadal działajmy razem dla nas wszystkich!

Źródło informacji: WRIPM