Co roku 9 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu obchodzi swoje święto. Zawsze był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale za to pełen radości i wielu atrakcji. Z reguły organizowano uroczyste apele, kiermasze, marsze ulicami naszego miasta oraz gry i zabawy sportowe. W ubiegłym roku uczniowie SP 2 mieli zaszczyt wziąć udział w Paradzie Schumana w Warszawie. W tym roku również zaangażowali się i wzięli udział w konkursie organizowanym przez Fundację Schumana „Klimat to przyszłość”. Zostali ponownie wyróżnieni i zaproszeni do stolicy, aby wspólnie świętować Dzień Europy podczas Parady Schumana.

Niestety w obliczu obecnej sytuacji, związanej z epidemią COVID-19 w Polsce, parada jak i Miasteczko Schumana zostały oficjalnie odwołane.

 

W ramach podsumowania projektu ”Klimat to przyszłość” i docenienia zaangażowania uczniów SP 2 fundacja chce opublikować na swoich portalach społecznościowych przygotowaną przez nich debatę, która zdecydowanie wyróżnia się spośród innych.

 

Mimo wszystko uczniowie i nauczyciele nie zrezygnowali z celebrowania swojego święta. 8 maja był dniem wolnym od zdalnych lekcji, ale poszczególne klasy wraz z wychowawcami wykonały różne zadania związane z patronem szkoły Robertem Schumanem i Dniem Europy. Na szczególną uwagę zasługują nagrania przedstawiające przebrania dzieci za postaci z bajek rozpoznawalnych w różnych krajach Unii Europejskiej, zdjęcia flag państw wykonanych z produktów żywnościowych oraz ciekawe wykonanie Ody do radości.

Efekty zdalnej pracy uczniów i nauczycieli z Dwójki można obejrzeć na stronie internetowej szkoły i Facebooku.

 

Autor tekstu: Krystyna Borecka

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa Nr 2