4 kwietnia - Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych

Psy i koty ze Schroniska czekają na nowych właścicieli!

Nie tylko ludzie potrzebują ciepłego, pełnego miłości domu. O tym samą marzą psy i koty, których codzienność ogranicza się do schroniskowych krat. 4 kwietnia przypada Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. To dobra okazja do tego, by pomyśleć jak można pomóc „bezdomniakom” - czy poprzez wsparcie lokalnego schroniska czy poprzez adoptowanie przyjaciela na czterech łapach.

Tylko w pilskim schronisku Miluszków na nowy dom czeka blisko dwieście bezpańskich psów i kotów. Trafiły one za kraty wyłącznie z winy człowieka, który nie potrafił wziąć odpowiedzialności za to, co oswoił. Niestety w przypadku podopiecznych Miluszkowa ten brak odpowiedzialności widać bardzo mocno. Ale mimo, że tym psom i kotom człowiek zadał wiele bólu, to one wciąż tęsknią za swoim człowiekiem i bezpiecznym domem.

Nasi pracownicy to osoby całym sercem oddane czworonogom. Robią wszystko, by pobyt w schronisku był dla psów i kotów jak najbardziej znośny. W schronisku nie oszczędzamy na warunkach bytowych naszych podopiecznych: kupujemy dobrą karmę, zapewniamy opiekę weterynaryjną. Ale to nie zastąpi naszym podopiecznym prawdziwego domu - mówi Alicja Dorsch, prezes pilskiego schroniska.

Dlatego najlepszym, co można zrobić dla czworonogów z okazji Dnia Zwierząt Bezdomnych jest podarowanie im nowego domu. Niestety wciąż wiele osób obawia się adopcji psa czy kota ze schroniska. Tymczasem schroniskowy zwierzak kocha tak samo jak rasowy pies czy kot i odwdzięczy się za ciepły dom i pełną miskę bezgraniczną miłością.

Co ważne, osoby poważnie myślące o adopcji psa czy kota, mogą liczyć na fachową pomoc pracowników pilskiego schroniska, którzy przede wszystkim będą chcieli poznać osoby zainteresowane adopcją, wypytają o powody adopcji, warunki domowe, o to czy w domu są dzieci, czy są już inne zwierzęta. Liczba pytań może wydawać się irytująca, ale wszystko jest bardzo ważne.

Pracownicy schroniska muszą mieć pewność, że pies czy kot trafią w dobre ręce. Bardzo ważne jest, by pracownicy dobrze poznali osoby zainteresowane przygarnięciem pupila. Trzeba bowiem ograniczyć do minimum ryzyko, że pies czy kot z powrotem wróci do schroniska - wyjaśnia Alicja Dorsch, szefowa Miluszkowa.

Kolejny ważny krok to zapoznawcze spacery z wybranym psem czy wspólna zabawa z kotem. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, można podpisywać umowę adopcyjną i czworonóg pojedzie do nowego domu.

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na przygarnięcie pod swój dach zwierzaka, w Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych można pomóc również poprzez finansowe lub materialne wsparcie schroniska. Na pewno przydadzą się: podkłady pieluchowe duże 90/60, legowiska plastikowe, klatki kennelowe, długie smycze 2,5 m (nie automatyczne), żwirek do kuwet, zabawki dla zwierząt czy naturalne smakołyki dla psów i kotów (żwacze, suszone płuca czy filety). Drugą możliwością ogromnej i jakże potrzebnej pomocy i wsparcia jest przekazanie darowizny na konto działającej przy schronisku Fundacji Miluszków - każda złotówka zostanie wykorzystana głównie na zakup drogich karm specjalistycznych czy opłacenie kosztownych badań czy operacji.

Nr konta: 34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
Santander Bank Polska S.A.
IBAN:PL34109025900000000142863507
SWIFT:WBKPPLPP
„Darowizna”

Za każdy dar serca i każdą złotówkę zwierzaki podziękują, merdając wesoło ogonem czy mrucząc z zadowolenia.

Źródło informacji: Pilskie Schronisko dla Zwierząt