Kup kalendarz i pomóż bezdomniakom!

 

Nowy, pachnący drukiem kalendarz na 2022 rok trafił właśnie do Pilskiego Schroniska dla Zwierząt. Kalendarz - cegiełkę, którego bohaterami są czworonożni podopieczni Miluszkowa, można nabyć za 30 złotych. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy oraz suplementów dla chorych zwierząt przebywających w Schronisku.

Na pomysł wydania kalendarza wpadła jakiś czas temu Kama Frąckowska-Pilarska, prezes Fundacji Miluszków, która od lat wspiera bezdomne zwierzaki z pilskiego Schroniska.

- Największym impulsem do realizacji kalendarza w tym roku były zdjęcia autorstwa dwóch zaprzyjaźnionych z nami pracowni fotograficznych. Od jakiegoś czasu Terapia Fotograficzna Joanna & Angie oraz Dzika Fota robią w Schronisku zdjęcia miluszkowym podopiecznym. Te zdjęcia trafiają potem do mediów społecznościowych razem z ogłoszeniami adopcyjnymi – mówi Kama Frąckowska-Pilarska. - W Miluszkowie jest tyle cudownych i wyjątkowych zwierząt, które dzięki wprawnym oczom fotografów zostały uchwycone tak, że aż żal mi było nie pokazać tych zwierzaków światu.

Pracownicy i wolontariusze pilskiego Schroniska nie ukrywają, że oprócz darowizn spodziewanych
ze sprzedaży cegiełek, kalendarz będzie też promocją adopcji. Na zdjęciach w kalendarzu pokazane zostały najróżniejsze psy – małe, duże, młodsze, starsze, schorowane i takie, które przebywają
od wielu lat w schronisku.

- Nie wszystkie mają „filmową” urodę, ale są przecudowne, chcą miłości i wszystkie bez wyjątku mają jedno marzenie – mieć swój prawdziwy dom – dodaje Kama Frąckowska-Pilarska.

O pomoc w realizacji marzenia, jakim był Miluszkowy Kalendarz, Prezes Fundacji Miluszków poprosiła więc kilka firm i co trzeba przyznać w prawie 100 % odpowiedziały na jej prośbę wsparciem. Firmy, które wspomogły wydanie kalendarza – cegiełki to: GWDA sp. z o. o., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Pile, Anna Lisowska Accent Plus Szkoła Języków Obcych, TECHBUD-HANDEL, Hinca Gospodarstwo Szkółkarskie, EWEM aranżacja wnętrz, Nieruchomości GRUNT A.M. Hildebrand, Creownia i El-Serwis sp.j.

- To firmy, których właściciele i pracownicy są zwierzolubami i wiedzą, że wszystko co robię dla tych bezdomnych zwierzaków jest sensem mojej działalności – mówi K. Frąckowska-Pilarska. - Bardzo liczymy na to, że znajdą się chętni do zakupu cegiełek i kalendarze szybko znajdą miejsce na ścianach w firmach, domach czy sklepach.

Darowizny za kalendarze przeznaczone zostaną na schorowaną i najmłodszą część Miluszkowiaków. Zakupione zostaną karmy specjalistyczne dla miluszkowych choruszków, karmy dla szczeniąt i kociąt oraz suplementy diety. Życie bez bólu, w komforcie i dobry start dla najmłodszych to priorytety w fundacyjnej działalności.

- Chcę mieć możliwość niesienia zawsze pomocy potrzebującym bezdomniakom, bez drżenia
o finanse. Pomaganie potrzebującym zwierzętom jest moim celem życiowym i nie zamierzam go zmieniać! Dlatego zachęcam do zgłaszania się po nasze kalendarzowe cegiełki
– kończy K. Frąckowska-Pilarska.

Kalendarze dostępne są w pilskim Schronisku. Można także zgłosić się poprzez media społecznościowe zarówno do Fundacji Miluszków, jak i Schroniska.