Darmowe zajęcia Karate dla rodzin i Tai-Chi dla dorosłych i seniorów!KARATE DLA RODZIN

Rozpoczynają się zapisy do grupy zerowej tworzonej w ramach programu Karate dla rodzin realizowanego przez związek sportowy World Shotokan Institute – Poland oraz Klub Karate Tradycyjnego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej. Zajęcia są bezpłatne i trwają od stycznia do grudnia 2020 roku i mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni pod warunkiem, że z rodziny zapisują się minimum 2 osoby i są to przedstawiciele 2 pokoleń. Szczególnie zależy nam na rodzicach oraz ich dzieciach pod warunkiem, że te ostatnie ukończyły minimum 7 rok życia. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Zajęcia będą prowadzili doświadczeni szkoleniowcy Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu posiadający stosowne doświadczenie szkoleniowe, uprawnienia oraz licencje.


TAI-CHI DLA OSÓB DOROSŁYCH I SENIORÓW

Warto również zapisać się do grupy treningowej TAI-CHI tworzonej w ramach programu Tai-chi dla osób dorosłych oraz seniorów realizowanego przez związek sportowy World Shotokan Institute – Poland, Klub Karate Tradycyjnego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej. Zajęcie w ramach tego programu trwają od stycznia do grudnia 2020 roku i mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni pod warunkiem, że są to osoby pełnoletnie. Szczególnie zależy nam na seniorach dla których trening tai-chi jest znakomitą okazją do poprawienia samopoczucia, zdrowia oraz ogólnej sprawności. Treningi Tai-chi poprowadzi Andrzej Gościniak, pobierający nauki u chińskiego mistrza Ming Wonga. Udział w zajęciach jest bezpłatny, wystarczy się zapisać, a potem systematycznie uczestniczyć w zajęciach, które będą odbywały się w dojo Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu w wymiarze 2 x tygodniowo.


Siedem powodów, aby rozpocząć trening Tai-chi...
1. Tai-chi daje ci energię życiową
Tai-chi zyskało dużą popularność na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat. Wywodzi się z Chin, ale dziś miliony ludzi praktykują ją w każdym zakątku świata. Trening Tai-chi związany jest z koncepcją taoistyczną Chi - energii życiowej. Jest to część energii życia. Według tradycyjnej medycyny chińskiej energia ta ma swobodnie przepływać przez twoje ciało odpowiednimi ścieżkami. Jeśli tak się nie stanie, pojawia się ból i choroba, ponieważ twoje Qi jest zablokowane. Ruchy Tai Chi mają na celu aktywację tego przepływu energii i uwolnienie wszelkich blokad. Poczujesz to najpierw w mięśniach, układzie oddechowym i układzie krążenia. W ten sposób chroni twoje ciało przed chorobą.
2. Twój umysł uspokaja się z Tai-chi
Jak wspomnieliśmy wcześniej, Tai Chi jest również techniką relaksacyjną. Pozycje są przeznaczone do rozluźnienia napiętych mięśni. Wykorzystuje techniki oddychania, które wspierają w tobie stan spokoju i opanowania. Równowaga psychiczna jest jednym z celów Tai Chi. Pomaga zrównoważyć emocje i zapewnia bardziej pozytywny stosunek do życia. Ludzie, którzy codziennie korzystają z Tai Chi, rzadziej odczuwają niepokój.
3. Twoje ręce i nogi stają się silniejsze
Zasadniczo wszystkie pozy w tej sztuce walki wymagają stania. Twoje stawy stanowią podstawę całej praktyki tej wyjątkowej sztuki walki. Twoje kończyny otrzymują więcej tlenu a mięśnie stają się mocniejsze. Ręce i nogi staną się znacznie silniejsze. Trening Tai-chi zapobiega także utracie masy mięśniowej, proces ten zaczyna znacznie przyspieszać po 40 roku życia.
4. Poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia
Wykonywanie każdego ćwiczenia jest doskonałym sposobem na wzmocnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Tai Chi nie jest wyjątkiem w tej dziedzinie ale ma dodatkową zaletę, że jest łagodnym, progresywnym ćwiczeniem, łączącym dynamiczny i statyczny ruch. Badania wykazały, że twoje tętno spada podczas treningu Tai Chi, ale krążenie się zwiększa. Głębokie oddychanie zwiększa również pojemność płuc.
5. Pomaga w migrenach, bólach mięśni i bezsenności
Ból mięśni często wynika ze złej postawy lub napięcia. Pozycje, które przybierasz przy Tai Chi pomagają poprawić twoją postawę w codziennym życiu i rozluźniają mięśnie. Stąd mniejszy ból mięśni a także mniej migren. Nacisk na równowagę fizyczną i psychiczną sprawia, że trening Tai-chi jest idealną praktyką dla osób cierpiących na bezsenność. Pomaga ci to uporządkować swój niepokój tak, aby nie przerodził się w ciągły lęk i kłopoty ze snem.
6. Tai-chi rozluźnia stawy i chroni ćwiczących przed upadkami
Jak wspomnieliśmy wcześniej, twoje stawy odgrywają ogromną rolę w Tai Chi. Ruchy treningowe rozciągają i rozluźniają twoje łokcie, kolana, biodra i dłonie. Stawy stają się dzięki temu bardziej elastyczne i silniejsze. Ruchy zmieniają się wraz ze wzrostem siły. Obejmują szeroki zakres ruchów ciała. Łącznie te aspekty przekładają się na mniejsze ryzyko upadków i urazów. Twoje ciało staje się silniejsze i sprawniejsze, a to poprawia równowagę.
7. Pomaga lepiej pracować mózgowi oraz obniża wysokie ciśnienie krwi
Wydaje się również, że ta trening Tai-chi poprawia pamięć dzięki dodatkowemu tlenowi jaki dociera podczas zajęć do mózgu. Co więcej, poprawia koncentrację i ostrość psychiczną, ponieważ sekwencje ruchów wymagają obu tych umiejętności. W rzeczywistości badania wykazały, że osoby z nadciśnieniem tętniczym zauważają poprawę, jeśli praktykują Tai Chi.
Jak widać praktyka Tai-chi posiada ogromny potencjał. Możesz ćwiczyć bez względu na to, ile masz lat i gdzie się znajdujesz. Szczególnie polecamy ją osobom, które chcą spróbować medytacji (wyciszenia się), ale szukają czegoś bardziej dynamicznego niż joga czy inne metody relaksacyjne.


Wskazówki
Na zajęcia należy przynieść luźny i wygodny strój. Ważne, aby strój nie był wyposażony w metalowe elementy, np. zamki błyskawiczne. Można założyć T-shirt oraz spodnie od dresu. Ćwiczymy boso! W sali treningowej jest ciepło - temperatura wynosi 19 stopni Celsjusza.

Wszystkich chętnych zapraszamy na zapisy, które przyjmuje koordynator projektu Sensei Zbigniew Ruta /6 Dan/, tel. 502 118 830. Zajęcia rozpoczną się natychmiast po sformowaniu grup.


Co dla najmłodszych? KARATE DLA PRZEDSZKOLAKÓW!

Na zajęcia zapraszane są również dzieci w wieku przedszkolnym /5-6 lat/ do specjalnej grupy treningowej, przygotowującej je do późniejszego treningu sportowego. Grupę przedszkolną w Klubie Karate Tradycyjnego w Wałczu prowadzi Sensei Weronika Gwizdała /3 Dan/ we wtorki i piątki od 17.00 do 18.00. Grupa prowadzona jest w ramach odpłatnej działalności statutowej, jaką prowadzi KKT Wałcz i miesięczna składka członkowska wynosi 60,00 zł.
Treningi grupy przedszkolnej odbywają się w pięknym dojo (sala treningowa) Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu, które mieści się w Domu Handlowca ul. Dworcowa 3/5 (II piętro). Sala wyposażona jest w monitoring, a obraz przesyłany jest do monitora znajdującego się na korytarzu, gdzie rodzice, siedząc na wygodnych tapicerowanych ławkach, mogą oglądać poczynania swoich pociech.

Serdecznie zapraszamy - ilość miejsc jest ograniczona -  tylko 10 osób! Decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń.


Źródło informacji: Zbigniew Ruta