Impreza zostanie rozegrana już 20 lipca w Wałczu.

W ramach biegu głównego na dystansie 9999 metrów odbędą się także 7. Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię. Ale to tylko niektóre atrakcje! Zapraszamy nad jezioro Raduń. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Perłą w festiwalowej koronie będzie Bieg Filmowy (9999 m). Oprócz mistrzostw BBL, tradycyjnie będzie to bieg przebierańców. Najciekawsze pomysły będą oczywiście nagradzane – trzeba po prostu wspólnie z nami wystartować. W ramach „rywalizacji” przebierańców zostanie nagrodzonych 10 osób w klasyfikacji indywidualnej, 3 najciekawiej przebrane pary oraz 2 drużyny – czas zatem trenować oraz projektować i szyć stroje. W tym roku najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

Przejdźmy do rywalizacji sportowej. Bieg główny zostanie poprowadzony brzegami jeziora Raduń, tradycyjnie także przez Most Kłosowski. Jest to 85-metrowa, zwodzona konstrukcja, łącząca dwa brzegi akwenu w najwęższym miejscu. Jeżeli 10 km to dla Was za dużo, możecie wystartować w biegu na 5 km BiegamBoLubię Lasy, wówczas trasa odbiegnie nieco od jeziora i zwiedzicie także piękne bukowe lasy tamtejszej okolicy. W jego ramach odbędą się 6. Mistrzostwa Polski Leśników. W ramach imprezy zostanie rozegrany także marsz nordic walking – ChodzęBoLubię na dystansie 5 kilometrów oraz biegi dziecięce SportGeneracja w czterech kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych szykujemy również miasteczko lekkoatletyczne. Warto, zatem przyjechać do Wałcza całą rodziną i spędzić ten dzień na sportowo.

Pomóż Stasiowi

Festiwal ma także niezwykle ważny aspekt charytatywny. W tym roku będziemy zbierać środki na rehabilitację i opiekę dla Stasia Mochorta, który cierpi na wodogłowie pokrwotoczne. Każda opłata startowa z biegów dziecięcych oraz wszystkich mieszkańców Wałcza, zostanie przez nas przekazana na jego rehabilitację. Wy również możecie pomóc! Podczas zapisów na dowolny bieg, można przeznaczyć kwotę darowizny lub wziąć udział w charytatywnym Marszobiegu BiegamBoLubię Pomagać (1111 metrów), który zostanie zorganizowany przed Biegiem Filmowym. Na marszobieg nie trzeba się wcześniej zapisywać, a całość zebranej kwoty trafi do Stasia.

Więcej szczegółów jak pomóc Stasiowi Mochortowi znajdziecie w linku https://biegfilmowy.pl/biegambolubie-pomagac-pobiegnij-dla-stasia/

Dodatkowe atrakcje

Podczas festiwalu w Wałczu zadbamy także o aspekt kulturalny. W piątek poprzedzający imprezę biegową zostanie zorganizowany autorski pokaz filmu. Listę gości specjalnych oraz tytuł filmu zdradzimy w przyszłości J. Oprócz tego zaraz po zakończeniu Biegu Filmowego zaśpiewa dla Was Mezo, który wbiegnie na scenę zaraz po tym jak ukończy 9999 metrów!

Nic, tylko przyjechać do Wałcza!

Na imprezę zapraszają – Fundacja Wychowanie przez Sport, Urząd Miasta Wałcz oraz strategiczny partner imprezy PKO Bank Polski.

 

Tekst: A. Kałamarz