Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Kyritz odbył się w dniach 14-16 czerwca br.

Drużyna  trampkarzy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł 2010 Wałcz uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju C-Juniorów w Kyritz. Turniej organizowany był z okazji 100-lecia klubu SV Rot-Weiss Kyritz. Oprócz gospodarzy i naszej ekipy w turnieju uczestniczyły dwie drużyny ze Szwecji, BSK Svalovs Bollklub i TSK Teckomatorps SK. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym" 2 x 15 minut. Reprezentanci naszego miasta po porażce w pierwszym meczu wygrali dwa następne i w końcowym rozrachunku wygrali turniej z 6 punktami na koncie. Drugie miejsce przypadło gospodarzom, a trzecie i czwarte miejsce zajęli młodzi piłkarze ze Szwecji.

Wałecka drużyna wystąpiła w składzie: Goszczyński Cezary, Kozakowski Jacek, Ruciński Filip, Matuszak Jakub, Gaczyński Szymon, Owczarczyk Kacper, Biernat Jakub, Gala Aleksander, Giedroić Jan, Świrski Krystian, Karepin Igor, Marzec Adrian, Czerniewicz Jakub, Kubiak Antoni.

Trenerami zespołu byli Tomasz Kinczel i Artur Pieczyrak. 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w Turnieju w Kyritz. Bez wsparcia nasz udział nie byłby możliwy.

Tekst i zdjęcia: T. Kinczel, trener drużyny