W sobotę, tj.16 lutego br. w Hali Widowiskowo Sportowej w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków odbył się Pierwszy Turniej Piłkarski dziewcząt o puchar Burmistrza Miasta Wałcz z okazji wyzwolenia naszego miasta. Turniej piłkarski otworzył Wiceburmistrz Adam Biernacki.

W turnieju udział wzięło sześć drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Po bardzo wyrównanej walce w systemie każdy z każdym zwyciężyły dziewczęta z Akademii Piłkarskiej Piątki Wałcz, drugie miejsce zajęły dziewczęta z UKS SP2 Sianów, a trzecie miejsce UKS Niemica. Warto zauważyć, że na czwartym miejscu uplasowały się dziewczęta o dwa lata młodsze z drugiej drużyny Akademii Piątki Wałcz. Królową strzelczyń została z wynikiem pięciu bramek Zuzanna Wiza, a MVP w swoich drużynach zostały Milena Bednarek oraz Nicole Kurek.

Podczas Turnieju został rozegrany mecz pokazowy najmłodszej grupy dziewcząt Akademii Piłkarskiej z Wałcza, który wzbudził wśród kibiców na trybunach najwięcej emocji! Mamy nadzieję, że Turniej wpisze się w harmonogram imprez cyklicznych naszego miasta.

Źródło/tekst: oprac. Wydział RiPM