W sobotę 01.12.2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance odbył się X Mikołajkowy Turniej Kata z udziałem 200 zawodniczek i zawodników z 9 klubów członkowskich związku sportowego World Shotokan Institute - Poland. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Więcborka, Debrzna, Szwecji, Wałcza, Piły, Człopy, Wielenia, Czarnkowa i Trzcianki. Organizatorem turnieju był Zarząd Trzcianeckiego Klubu Karate oraz rodzice dzieci ćwiczących w tym klubie.

Punktualnie o godzinie 10.00 do hali zawodów przy dźwiękach hejnału weszła 24 osobowa Komisja Sędziowska. Następnie w imieniu organizatorów przywitała zebranych Sensei Karolina Pytel-Ruta /5 Dan/, Prezes Trzcianeckiego Klubu Karate a zarazem Sędzia Główny turnieju. Po ceremonii otwarcia turnieju przystąpiono do rywalizacji w 20 konkurencjach, które przeprowadzono na 3 tatami. Po rozstrzygnięciu połowy z zaplanowanych konkurencji zarządzono przerwę, podczas której odbył się pokaz technik podstawowych w wykonywanych przez wszystkich uczestników turnieju zarówno zawodników jak i sędziów. Pokaz przy tak dużej ilości osób biorących w nim udział wywarł spore wrażenie na publiczności, która co warte podkreślenia, szczelnie wypełniła widownię hali sportowej. Oklaskom nie było końca...

Jako, że wszystkie dzieci biorące udział w turnieju zachowywały się grzecznie w hali zawodów pojawił się szybko niespodziewany gość Św. Mikołaj, który ku uciesze najmłodszych szeroką garścią rozdawał cukierki. Także kibice szczególnie zaangażowani w dopingowanie zawodniczek i zawodników mogli w tym dniu liczyć na słodki upominek od Świętego.

W drugiej części turnieju do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z kolorowymi pasami. Tutaj poziom rywalizacji był już zdecydowanie wyższy bowiem wśród startujących było wielu medalistów i finalistów zawodów wyższej rangi. Publiczność żywo reagowała na przebieg współzawodnictwa a doping sprzyjał gospodarzom, którzy raz po raz zwyciężali swoje pojedynki. Warto także podkreślić niezwykle sprawną pracę Komisji Sędziowskiej, która tego dnia pracowała bezbłędnie.

Po zakończeniu drugiej części zawodów przystąpiono do wręczenia ich uczestnikom okolicznościowych dyplomów oraz pięknych medali specjalnie przygotowanych na turniej mikołajkowy. Każdy z uczestników otrzymał także od organizatorów słodki upominek tak, aby nikt do domu nie wracał z pustymi rękoma. Następnie przystąpiono do dekoracji zwycięzców poszczególnych konkurencji. Puchary ufundowane z dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta w Trzciance wręczył zawodniczkom i zawodnikom Burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof Jaworski, który zaskoczony był rozmachem organizacyjnym oraz frekwencją podczas zawodów.

Wyniki turnieju