Pobiegnij dla Marysi!

Podczas 8. Wałeckiego Festiwalu Biegowego w Wałczu w sobotę 14 lipca, zapraszamy
do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Marysi. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Marysi” i dotrzeć z nią do mety. 

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach
8. Wałeckiego Festiwalu Biegowego.

Marysia urodziła się z wadą ośrodkowego układu nerwowego, wadą mózgowia, padaczką lekooporną
i wadą wzroku. 5-letnia dziś dziewczynka do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu i rehabilitacji. Marysia jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Marysi” będzie można odbierać w Biurze Zawodów, które działać będzie w piątek (13 lipca) w siedzibie MOSiR Wałcz, przy ul. Chłodnej 12 w godzinach od 12:00
do 21:00 oraz w sobotę (14 lipca) na Promenadzie nad Jeziorem Raduń, w Alei Gwiazd Sportu od godziny 12:00  do 17:30.
PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń, organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od początku powstania programu, Fundacja PKO Banku Polskiego
zorganizowała już 354 takie akcje, dzięki czemu wsparła 400 beneficjentów kwotą ponad 4,731 mln zł.
PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W sumie 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało łącznie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się w tym roku 15 września.
Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem