4 marca również żołnierze wałeckich batalionów i mieszkańcy Wałcza pobiegli, aby uczcić pamięć i oddać hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia.

W niedzielny poranek mróz nie był straszny zawodnikom chcącym wziąć udział w VI edycji Biegu Tropem Wilczym, którzy licznie zjawili się już o 10 rano w biurze zawodów.

Gości i zawodników przywitał dowódca 100 batalionu łączności ppłk Sebastian Trojanowski, następnie głos zabrał kierownik Klubu BWD pan Robert Jakubiak, który przybliżył wszystkim historię i losy Żołnierzy Wyklętych. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów instruktor wychowania fizycznego 100bł pan Ryszard Pawełkiewicz przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę i wszyscy ruszyli na start. W Wałczu wystartowały trzy biegi podzielone na kategorie: dzieci, młodzież i dorośli, łącznie na starcie stanęło ok. 150 zawodników. Wszystkich jednak czekał ten sam dystans - 1963 metry – odległość symbolizowała rok śmierci ostatniego poległego w boju Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. „Lalek".

W biegu tym każdy z zawodników był wygranym, gdyż na linii mety każdy otrzymał pamiątkowy medal z rąk dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W pana płk. Jacka Rolaka oraz Starosty Wałeckiego pana dr. Bogdana Wankiewicza. W biegu dziecięcym wręczono statuetki dla najlepszego zawodnika, którym był Stanisław Polak oraz dla najmłodszej zawodniczki biegu Wiktorii Dąbkiewicz. W biegu młodzieżowym statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Bartosz Felskowski a dla najlepszej zawodniczki Weronika Maślany.

Źródło/tekst: kpr. Katarzyna Bośka