zdjęcie do artykułu: sportowe podsumowanie roku

W czwartek 11 stycznia 2018 roku w sali wielofunkcyjnej MOSiR w Wałczu odbyło się po raz 16-sty Podsumowanie Roku Sportowego Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu.  Podsumowanie jest okazją do przedstawienia dorobku klubu i jego dokonań w ostatnim roku ale co najważniejsze do nagrodzenia najaktywniejszych zawodniczek i najaktywniejszych zawodników klubu w danym roku.

Aby zwyciężyć w klasyfikacji trzeba przez cały rok gromadzić punkty za udział w zajęciach treningowych, pokazach, szkoleniach, zawodach, egzaminach, obozach, itp. Tegoroczna klasyfikacja była pod każdym względem rekordowa bowiem objęła niemal 140 osób a punkty można było zdobywać podczas 30 różnych aktywności klubowych.


W sali wałeckiego MOSiR-u zebrało się około 140 osób, zawodniczek i zawodników, ich najbliższych, instruktorów klubowych oraz działaczy. Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Wiceburmistrz Wałcza Pani Joann Rychlik-Łukaszewicz, Zastępca Wójta Gminy Wałcz Pan Paweł Kosmalski, Sekretarz Powiatu Wałeckiego Pan Zbigniew Wolny oraz Przewodniczący Rady Miasta Wałcz Pan Zdzisław Ryder, jego zastępca Pan Krzysztof Piotrowski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Pan Marek Giłka.a

 
Podsumowanie rozpoczęło się od pokazu grup początkujących ćwiczących pod kierunkiem Sensei Zbigniewa Ruty /6 Dan/, Sensei Karoliny Pytel-Ruta /5 Dan/ oraz Sensei Oskara Michorka /1 Dan/. Około 25 osób zademonstrowało kata Heian Shodan, walkę umowną Kihon-ippon-kumite oraz kata Heian Nidan. Po zakończeniu pokazu głos zabrał Prezes Klubu Pan Krzysztof Gwizdała, który powitał zebranych a następnie w swoim wystąpieniu przedstawił najważniejsze działania klubu w roku 2017. W swoim wystąpieniu zawarł także podziękowania dla władz lokalnych za znaczące wspierania działalności klubu, które umożliwia podejmowanie nowych wyzwań jak chociażby organizacja turnieju karate o charakterze międzynarodowym czy organizacja obchodów XXX-lecia KKT Wałcz. Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu prowadzono nieodpłatne zajęcia treningowe karate dla dzieci i młodzieży w okresie od września do grudnia ubiegłego roku. Jak zauważył Prezes klubu, powyższa propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem ze strony dzieci i młodzieży, więc będzie kontynuowana także w tym roku.
Kolejnym punktem uroczystości był pokaz grup zerowych, które rozpoczęły zajęcia we wrześniu ubiegłego roku. Było to ich pierwsze wystąpienie, więc u niektórych można było dostrzec sporą tremę...  W pokazie tym brało udział około 25 osób. Wśród nich były dzieci i młodzież, ale także rodzice ćwiczący karate ze swoimi pociechami oraz osoby dorosłe, co jest kolejnym osiągnięciem szkoleniowym KKT Wałcz. Grupa zerowa w brawurowy sposób wykonała program egzaminacyjny na biały pas i nagrodzona została gromkimi brawami.


Po zakończonej demonstracji przystąpiono do ogłoszenia zwycięzców klasyfikacji do lat 14-stu. Klasyfikację zwyciężył Hubert Zbieralski (144 pkt.) przed Kingą Siedlecką (141 pkt.) oraz Katarzyną Marcinkowską (140.5 pkt.). W klasyfikacji powyżej 14 roku życia zwyciężył Oskar Michorek (145,5 pkt.) przed Klaudią Bezler (143,5 pkt) oraz Mikołajem Piątkiem (125.5 pkt.).