17 lipca 2021 r. Wałcz obchodził 75-lecie KS Orzeł Wałcz.

Pierwszy mecz "Orła" rozegrany został 18 sierpnia 1946 roku, a moment utworzenia Klubu Sportowego "Orzeł" należy uznać za rzeczywisty początek sportu w Wałczu.

Jubileusz 75-lecia Klubu Sportowego Orzeł Wałcz to nieprzypadkowa rocznica. To 75 lat ciężkiej pracy, zaangażowania i determinacji wielu trenerów, zawodników oraz działaczy sportowych, dzięki którym tuż po wojnie do Wałcza wrócił sport i na przestrzeni lat prężnie się rozwijał.

Do początkowej piłki nożnej sukcesywnie dołączały kolejne dyscypliny. Klub się zmieniał, rozrastał ale serce i pasje ludzi, którzy go tworzą i tworzyli pozostawały niezmienne. Dla wielu z wałczan Klub niejednokrotnie stawał się sensem życia, a dla kibiców i władz miasta był powodem do dumy. I choć nie zawsze szczęście uśmiechało się do naszych zawodników, Orzeł na stałe wpisał się w historię wałeckiego sportu.

Wszystkim trenerom, zawodnikom, działaczom i kibicom dziękujemy za te piękne 75 lat, życzymy, szczególnie naszej młodzieży, by Klub rósł w siłę i pozyskiwał nowych, młodych zawodników. Życzymy kolejnych zwycięskich bramek, satysfakcji z uprawianego sportu oraz pasji, która napędza do działania.

Miasto Wałcz zawsze wspierało, wspiera i wspierać będzie wałeckiego Orła. 

17 lipca na Stadionie Miejskim zebrało się wielu działaczy sportowych, miłośników piłki, zwolenników Klubu i liczna publiczność. Nie zabrakło również oficjalnych przedstawicieli władz - wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, starosta wałecki Bogdan Wankiewicz, wiceburmistrz Miasta Wałcz Adam Biernacki, prezesi związków.

Obchody od rana rozpoczęły rozgrywki piłki nożnej dla dzieci, popołudniu odbył się mecz oldbojów Orzeł Wałcz - Pogoń Szczecin, a po nim nastąpiła część oficjalna, podczas której prezes Klubu Dariusz Baran wraz z Aleksandrą Szczepanek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, powitali gości i przedstawili historię Klubu. Nie zabrakło przemówień, podziękowań, wzruszenia. O godzinie 16.00 rozpoczął się mecz Orzeł Wałcz - Widzew Łódź.

Chyba nikt nie miał publiczności za złe, że zdecydowana większość kibicowała wałeckiemu zespołowi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego meczu oraz z części oficjalnej sobotniego spotkania.

We wrześniu tego roku będziemy świętować 75-lecie Wałeckiego Sportu, na które Państwa już dziś serdecznie zapraszamy.

Źródło informacji oraz foto: UM Wałcz, RiPM