Oddźwięk był niesamowity.


Gdyby można było, pasjonaci biegania spotkaliby się 6 czerwca br. na 20. Jubileuszowym Biegu Miejskim w Werne. Jednak w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa wszystko było inaczej. 10-kilometrowy bieg po raz pierwszy odbył się wirtualnie. 72 biegaczy i biegaczek pobiegło równocześnie, każdy w swoim mieście/ kraju.

Wałcz reprezentowało 25 biegaczy!

Najbardziej liczna grupa spośród wszystkich zgłoszonych - To świetny znak spójności i integralności - mówiła Stephanie Viefhus, przedstawicielka ds. stosunków międzynarodowych w Werne. - Bardzo miło jest widzieć, że pomimo dużych odległości można wspólnie działać i coś fajnego zorganizować.

Pierwszy przegląd informacji jest dostępny na stronie www.werne.de (w aktualnościach) pod tym linkiem :
W najbliższych dniach organizatorzy biegu opublikują również galerię zdjęć.

Biegacze wystartowali spod swoich domów

W sobotę, 6 czerwca o godz. 11.00 wystartowali, a czas mierzyli za pomocą zegarka lub aplikacji śledzącej. Uczestnicy przesyłali swoje czasy wraz ze zdjęciem trasy organizatorom w Werne, tam je zbierano i oceniano.

Najszybszy okazał się (spośród wszystkich miast partnerskich) Marcel Piechota z Werne, najszybszą biegaczką była Claudia Nachtwey, również z Werne.

Christophe Bafcop z Bailleul i Agata Mróz z Wałcza zajęli miejsce drugie. Trzeci na wirtualnym podium byli Darek Hofman z Wałcza i Anne-Kathrin Mertens z Werne.

Gratulujemy!

 Wszyscy uczestnicy otrzymają medale, które zostaną wysłane do miast partnerskich pocztą w poniedziałek, 8 czerwca.

Naprawdę mamy wiele świetnych zdjęć z miast partnerskich i miło jest widzieć, że możemy zrobić coś razem, pomimo dużych odległości. Wielkie podziękowania dla wszystkich biegaczy z Werne i miast partnerskich, które wzięły udział.- mówiła Stephanie Viefhus

Jeden bieg, 4 miasta, 72 biegaczy jednocześnie. Świętna idea! Dziękujemy za Wasz udział!

Kliknij i sprawdź czas wszystkich zawodników

Zobacz też, jak wyglądała trasa biegu wałeckiego biegacza - Dawida Kuny.


Źródło informacji: WRiPM