Drodzy mieszkańcy,
 
Miasto Wałcz aktualizuje dokument pn. „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Wałcz"
 
Celem aktualizacji jest przede wszystkim obecna ocena stanu powietrza w Wałczu oraz nakreślenie działań wpływających na poprawę gospodarki energetycznej i mobilności miejskiej w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, poprawy efektywności gospodarki energią, zwiększenia ilości energii z odnawialnych źródeł oraz zwiększenia dostępności transportu publicznego. 


Efektem końcowym Aktualizacji PGN będzie zestaw działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników realizacji Programu w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną w zakresie budynków i środków transportowych.

Apelujemy do zainteresowanych mieszkańców, przedsiębiorców i innych jednostek organizacyjnych zainteresowanych realizacją inwestycji proekologicznych, na które będą starać się o wsparcie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego lub innych programów krajowych.
Warunkiem uwzględnienia inwestycji w Planie jest przekazanie Karty zgłoszenia projektu wg załączonego wzoru nr 1.

Plan zostanie poszerzony o analizę mobilności transportowej w obrębie Gminy Miejskiej Wałcz.
W związku z tym prosimy wszystkich mieszkańców zainteresowanych lepszą organizacją transportu indywidualnego, a w szczególności zbiorowego o wypełnienie ankiety wg załączonego wzoru nr 2.

Prosimy o wypełnienie i przesłanie lub przekazanie załączonych ankiet i kart projektów bezpośrednio do Urzędu Miasta, Plac Wolności 1, 78-600 Wałcz (kancelaria ogólna p. nr 7) lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 14 października 2016 r.