W dniu 14 czerwca w Wałczu odbyły się oficjalne obchody 17. rocznicy sformowania Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód.

Uroczystości zgromadziły licznych gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych, mieszkańców miasta oraz żołnierzy pełniących służbę w jednostkach wchodzących w skład Brygady. Wydarzenie było okazją do podkreślenia roli brygady w zapewnianiu bezpieczeństwa oraz stabilności regionu, a także do wyrażenia wdzięczności za trud i poświęcenie żołnierzy.

Podczas uroczystości głos zabrał burmistrz miasta Wałcz, Maciej Żebrowski. W swojej przemowie burmistrz szczególnie podkreślił ogromną wartość współpracy między samorządem a lokalnymi jednostkami wojskowymi. Złożył również serdeczne życzenia wszystkim żołnierzom, dziękując im za ich codzienną służbę i poświęcenie. Nie zabrakło również gratulacji dla wyróżnionych żołnierzy, którym burmistrz przekazał wyrazy uznania za ich wyjątkowe osiągnięcia i oddanie.

Obchody rocznicy były także okazją do licznych pokazów wojskowych, prezentacji sprzętu oraz spotkań z mieszkańcami. Zorganizowano stoiska informacyjne, gdzie można było dowiedzieć się więcej o działalności jednostek oraz o możliwościach wstąpienia do armii. Wydarzenie zakończyło się uroczystą defiladą, w której wzięli udział żołnierze w akompaniamencie Orkiestry Wojskowej. Był to dzień pełen emocji i dumy, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.


Źródło informacji: P. Kleist, Wydział Rozwoju Sportu i Promocji Miasta