W dniu 20 lutego 2024 r. rozpoczęły się konsultacje zgłoszeń nadesłanych przez samorządy w 12. edycji Konkursu Marszałka pn. ,,Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2024”.

Do wyrażenia opinii o współpracy poszczególnych samorządów z sektorem pozarządowym zapraszamy i zachęcamy organizacje pozarządowe działające na terenie zgłoszonych samorządów.
Konsultacjom podlegają zgłoszenia, które spełniły wymogi formalne i będą oceniane merytorycznie przez Komisję Konkursową.

Opinie można przesyłać do dnia 5 marca  br.:

  1. drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin z dopiskiem „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2024 – Konsultacje” - liczy się data wpływu do urzędu;
  2. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tegorocznej edycji konsultacjom będą podlegały zgłoszenia w następujących kategoriach:

  1. Miasta powyżej 40 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu:

- Gmina Miasto Stargard

- Gmina Miasto Świnoujście

- Gmina Miasto Kołobrzeg

  1. Powiaty:

- Powiat Koszaliński

- Powiat Łobeski

- Powiat Myśliborski

- Powiat Stargardzki

  1. Gminy liczące 15 - 40 tys. mieszkańców:

- Gmina Pyrzyce

- Gmina Drawsko Pomorskie

- Gmina Miejska Świdwin

- Gmina Miejska Wałcz

- Gmina Goleniów

- Gmina Myślibórz 

  1. Gminy miejskie  i miejsko-wiejskie liczące poniżej 15 tys. mieszkańców:

- Gmina Mirosławiec

- Gmina Mielno

- Gmina Czaplinek

- Gmina Sianów

- Gmina Kamień Pomorski

  1. Gminy wiejskie liczące poniżej 15 tys. mieszkańców:

- Gmina Marianowo

- Gmina Stara Dąbrowa

- Gmina Będzino

- Gmina Krzęcin

- Gmina Szczecinek

- Gmina Postomino.

Wyrażone opinie dotyczące współpracy poszczególnych samorządów z organizacjami pozarządowymi zostaną zebrane w formie protokołu i uwzględnione w dalszych pracach. Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa.
Uroczyste ogłoszenie wyników, podsumowanie Konkursu, wręczenie statuetek i dyplomów nastąpi podczas Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO, o terminie którego poinformujemy laureatów i uczestników odrębnym pismem.
W każdej kategorii zostanie wybrany zwycięski samorząd, który otrzyma statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł z przeznaczeniem na dalszą współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszami, społecznikami.
W załączeniu znajdują się zgłoszenia poszczególnych samorządów.Źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego