Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Diamentowe i Złote Gody to rocznice niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem tak długi okres.

To właśnie te wyjątkowe  okazje były powodem uroczystości, które odbyły się w dzisiaj 28 września 2023r. w Urzędzie Miasta Wałcz.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

  1. HALINA i ZYGMUNT PROKOPOWICZOWIE - data zawarcia małżeństwa 06.04.1963r.

  1. BOGUMIŁA i KRZYSZTOF ROKITOWIE - data zawarcia małżeństwa 05.05.1973 br.

Diamentowe i Złote Gody  to  święto prawdziwie dojrzałej, głębokiej miłości. To wydarzenie pełne wzruszeń, radości i wspomnień ze wspólnie przeżytych lat. Długoletnie pożycie małżeńskie to najmocniejszy z filarów każdej rodziny. Małżonkowie będący dla siebie oparciem, kształtują postawy młodszych pokoleń.

Wyrazem uznania wielkiej wartości tego pięknego Jubileuszu jest przyznanie  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał  Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, który  przekazał Jubilatom słowa uznania i podziękowania za tak wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, będącego wspaniałym wzorem  tolerancji, szacunku
i zrozumienia.

Dostojnym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia  wszelkiej pomyślności  oraz kolejnych szczęśliwych lat w zdrowiu, zgodzie i  wzajemnej miłości.

 

Źródło informacji: E. Spychalska, Urząd Stanu Cywilnego