CEIDG – zmiany w korzystaniu przez internet

W połowie grudnia 2021 roku zmieni się sposób elektronicznego składania wniosków do CEIDG. Konto użytkownika ceidg.gov.pl przestanie istnieć, a zastąpi je Konto Przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl.

Kreator wniosku zastąpi elektroniczny formularz CEIDG-1

Od 13 grudnia 2021 roku swoją sprawę w CEIDG załatwisz tylko w ten sposób - wnioski do CEIDG będzie można składać tylko w e-usługach CEIDG na Biznes.gov.pl. Elektroniczny formularz CEIDG-1 nie będzie już dostępny.

Do kreatorów wejdziesz w łatwy sposób, na przykład ze strony głównej Biznes.gov.pl albo ceidg.gov.pl (kafelek: „Złóż wniosek CEIDG”).

Jeśli nadal działasz przez stronę ceidg.gov.pl i korzystasz z formularza CEIDG-1, sprawdź już dziś, jak działają e-usługi CEIDG na Biznes.gov.pl oraz jak wygląda nowe Konto Przedsiębiorcy.

 

Konto Przedsiębiorcy zamiast konta na ceidg.gov.pl

Od 13 grudnia 2021 roku nie będzie już możliwe zalogowanie się do konta użytkownika ceidg.gov.pl.

Funkcje dotychczasowego konta automatycznie przejmie Konto Przedsiębiorcy, czyli konto użytkownika w serwisie Biznes.gov.pl, połączone z danymi z CEIDG. Wystarczy, że zalogujesz się do Konta Przedsiębiorcy, a znajdziesz w nim dane przeniesione z konta na CEIDG, w tym dane Twojej firmy, historię swojego wpisu do CEIDG oraz status złożonych wniosków.

 

Co załatwisz w Koncie Przedsiębiorcy:

    - pobierzesz zaświadczenia o wpisie do CEIDG i sprawdzisz swój wpis

    - złożysz wniosek o wpis do CEIDG

    - zmienisz dane firmy w rejestrze

   -  zawiesisz, wznowisz albo zamkniesz firmę

   -  dopiszesz pełnomocnika albo prokurenta do CEIDG i zarządzisz pełnomocnictwami

   -  zrealizujesz wiele spraw urzędowych, sprawdzisz wysłane wnioski oraz odpowiedzi z urzędów –     informacje o załatwieniu sprawy lub powiadomienia o błędach we wnioskach.

 

Dzięki Kontu Przedsiębiorcy swoje sprawy załatwisz szybciej.

Jako zalogowany użytkownik Biznes.gov.pl nie musisz za każdym razem wprowadzać swoich danych do elektronicznych usług. Pola z danymi zapisanymi w systemie są wypełniane automatycznie.

Konto Przedsiębiorcy to także twoje archiwum - w uporządkowany sposób prezentuje aktualne i historyczne sprawy i wnioski wraz z odpowiedziami urzędów.

Co ważne, lista dostępnych możliwości i ułatwień będzie się stopniowo zwiększać. Docelowo w Koncie Przedsiębiorcy znajdziesz listę sugerowanych spraw, które powinieneś załatwić w najbliższym czasie. System przypomni Ci o zbliżających się terminach, tak byś nie przeoczył żadnej ważnej daty związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz zawiadomi o sprawach mających wpływ na Twoją firmę i najważniejszych zmianach prawnych.

W Koncie Przedsiębiorcy znajdziesz również Twoją skrzynkę do doręczeń elektronicznych. Poprzez Konto przejdziesz do innych systemów administracji, bezpośrednio do zakładek przeznaczonych dla Ciebie lub Twojej firmy.

Źródło informacji: Anna Podgórska, Wydział Sportu, Rozwoju i Promocji Miasta