Aktualne informacje dla NGO

PROGRAM SPOŁECZNIK – RUSZA NABÓR WNIOSKÓW

Od 1 do 22 kwietnia trwa nabór w obu filarach Programu Społecznik na lata 2019-2021, na projekty które będą realizowane w drugiej połowie 2021 roku. Zainteresowane organizacje pozarządowe mogą składać wnioski na mikrodotacje– dofinansowanie do 4 tys. zł na działania lokalne oraz regionalne inicjatywy obywatelskie (tzw. II filar) – dofinansowanie do 10 tys. zł na działania o zasięgu powiatowym i regionalnym. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, a także krótką listą o czym warto pamiętać - klik. Zachęcamy do kontaktu z Animatorami lokalnymi i konsultowania swoich projektów – informacje na www.

 

TRWAJĄ NABORY W OTWARTYCH KONKURSACH OFERT W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

Ogłoszono dodatkowo konkursy  na zadania w zakresie edukacji ekologicznej, mniejszości narodowych i etnicznych, rozwój potencjału działań ratowniczych. Wszystkie aktualne konkursy znajdą Państwo w generatorze Witkac oraz na BIP Urzędu – link.

 

ZMIANA TERMINU - SPRAWOZDAWCZOŚĆ ORGANIZACJI ZA 2020 ROK

Portal ngo.pl jak zwykle wspiera organizacje – znajdą Państwo szereg artykułów i podpowiedź na co zwracać uwagę w temacie sprawozdawczości organizacji pozarządowej za 2020 rok:

  • Sprawozdanie finansowe – Szczegółowe wskazówki o terminach można zaleźć tutaj
  • Jest przesunięcie terminu sporządzenia sprawozdania finansowego - do 30 czerwca 2021 r. został wydłużony termin rozliczenia rocznego CIT przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński - szczegóły.

Jak wypełnić CIT-8? Materiał od ngo.pl.

 

BOSMAN WSPIERA REGION – WYDŁUŻONY TERMIN SKŁADANIA

Do 11 kwietnia został przedłużony nabór wniosków w Programie ,,Bosman wspiera region”. Nie tylko organizacje pozarządowe, ale także ośrodki pomocy społecznej mogą składać wnioski na działania lokalne o charakterze społecznym. Więcej info  na www.

 

PROGRAM AKTYWNI OBYWATELE – NAGRANIA WEBINARÓW

Jeśli Państwa organizacja chce rozwijać współpracę międzynarodową, to polecamy zajrzeć do Biblioteki webinarów Programu Aktywni Obywatele – znajdą Państwo cenne wskazówki nt. poszukiwania partnerów i aplikowania.

 

ROK W PANDEMII. RAPORT Z BADAŃ 2020/2021

Niedawno ukazały się wyniki badań przeprowadzonych wśród organizacji pozarządowych – warto się zapoznać. Zebrane informacje warto wykorzystywać np. pisząc wnioski o dofinansowanie. Zapraszamy na ngo.pl – link.

 

RAPORT O SAMOTNOŚCI

„Samotność, tak jak wirus, zabija – i nie jest to przenośnia” – czytamy w najnowszym Raporcie o Samotności opracowanym przez Szlachetną Paczkę. Kliknij po więcej.

 

DZIEŃ INFORMACYJNY PROGARMU ERASMUS+ I EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce

zaprasza na Ogólnopolski Dzień Informacyjny. Wydarzenie, którego celem będzie oficjalna Inauguracja nowej perspektywy finansowej 2021-2027 dla programów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności odbędzie się 15 kwietnia 2021 roku w formule online. Należy się zarejestrować - link.

 

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU W 2021 ROKU?

Portal ngo.pl zachęca do przekazywania 1%podatku i publikuje film. My tez zachęcamy – do promowania zostawienia 1% podatku dla organizacji w naszym regionie.

 

RUSZA NARODOWY SPIS POWSZECHNY – SPISZ SIĘ OBOWIĄZKOWO

Co 10 lat GUS prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, w którym udział jest obowiązkowy. W tej edycji można spisać się poprzez stronę https://spis.gov.pl/, uzyskać pomoc przez telefon w wypełnieniu ankiety on-line. W przypadku osób, które nie mogą dokonać spisu poprzez stronę -  gospodarstwo domowe odwiedzi rachmistrz.

Źródło informacji: Anna Gródka, Wydział Spraw Społecznych