W dzisiejszych czasach większość formalności związanych z ewidencją działalności gospodarczej, w tym zawieszenia, można wykonać nie wychodząc z domu.

Do tego celu wystarczy podpis kwalifikowany lub utworzenie  profilu zaufanego. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online.

Jak założyć Profil Zaufany i potwierdzić?

24h/7 dni w tygodniu – Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online przy pomocy zewnętrznego dostawcy tożsamości, np. banku

KROK 1

W systemie bankowości elektronicznej swojego banku, wypełnić formularz o założenie Profilu Zaufanego

KROK 2

Operację należy potwierdzić bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy wpłynie potwierdzenie założenia konta:


Jak złożyć  wniosek o zawieszenie działalności gospodarczej przez Internet?

W tym celu należy zarejestrować się na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/NewUser.aspx, następnie wypełnić formularz i podpisać go elektronicznie: bankowością internetową, profilem zaufanym  lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Dla osób, które wybiorą obsługę bezpośrednią uruchomiliśmy dodatkową linię telefoniczną. Nasi pracownicy pomogą Państwu wypełnić wniosek telefonicznie oraz umówić termin jego złożenia.

KROK 1

Proszę pobrać wniosek CEIDG ze strony ministerialnej https://prod.ceidg.gov.pl.
(wersja 1.8.9.)

KROK 2

Wypełnić wniosek elektronicznie przy asyście telefonicznej urzędnika
(nr tel. 602-836-858, Anna Podgórska Inspektor ds. Działalności Gospodarczej i/lub Edyta Czapczyńska Inspektor ds. Działalności Gospodarczej i Współpracy Międzynarodowej ) i umówić się na spotkanie w Urzędzie Miasta.

Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w godzinach 8.00-14.00.

 KROK 3

Po uprzednim umówieniu wizyty z Panią Anną Podgórską lub Panią Edytą Czapczyńską, należy punktualnie pojawić się w holu budynku B (parter). Pracownik odpowiedzialnie merytorycznie będzie już czekał. Proszę zabrać ze sobą wypełniony prawidłowo wniosek i dowód osobisty. W razie pełnomocnictwa do złożenia wniosku takowe pełnomocnictwo oraz opłatę.

Źródło informacji: Anna Podgórska, WRiPM