Dlaczego warto wybrać samospis, czyli spisać się samodzielnie przez Internet?


Powszechny Spis Rolny 2020 trwa do 30 listopada 2020 r. Udział w akcji można wziąć przez Internet, telefon albo skorzystać z wyznaczonych miejsc spisowych w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym. Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się telefonicznie także rachmistrzowie spisowi. Najwygodniejszym jednak sposobem przekazania danych jest samospis. Dzięki temu w dowolnym czasie z dowolnego miejsca rolnicy przekazują informacje na temat prowadzonych przez siebie gospodarstw. Formularz spisowy można wypełnić w ciągu 14 dni od momentu zalogowania na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Dodatkowo osoby, które dokonają samospisu, mają możliwość wziąć udział w loterii. Do wygrania jest ponad 500 atrakcyjnych nagród!

Wszelkie informacje o loterii są dostępne na stronie https://loteria.spisrolny.gov.pl

Powyższa informacja pobrana ze strony  spisrolny.gov.pl


Na terenie Gminy Miejskiej Wałcz można samodzielnie się spisać w siedzibie Urzędu Miasta Wałcz przy Placu Wolności 1, tj. w Gminnym Biurze Spisowym, w którym zostało utworzone miejsce do samospisu w godzinach pracy Urzędu  od 7:30 do 15:30.

Przed przybyciem do Gminnego Biura Spisowego, w celu przeprowadzenia samospisu, prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr telefonu 67 258 44 71 w. 55 lub 30.

Źródło informacji: L. Kabs-Małecka, Wydział Gospodarki Nieruchomościami