Szanowni Państwo, w związku z wczorajszym zatrzymaniem autokaru na terenie naszego miasta, informujemy,

że obecnie nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem związanego z tym zdarzeniem.


8 marca około godz. 11.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu wpłynęła informacja, że przez teren powiatu wałeckiego przemieszcza się autokar, gdzie u osoby, która wysiadła w Gorzowie Wielkopolskim, pojawiły się objawy chorobowe, mogące świadczyć o potencjalnym zagrożeniu zakażeniem.


Po nawiązaniu kontaktu z kierowcą autokar został zatrzymany na parkingu przy Cmentarzu Wojennym na Bukowinie. Autokar został odizolowany przez policjantów. W czasie czynności żaden z pasażerów nie wysiadł z autokaru, jak również nikt nieupoważniony i bez odpowiedniego zabezpieczenia się do niego nie zbliżał.

Zgodnie z procedurami - do czynności przystąpił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu, który nie stwierdził zagrożenia epidemiologicznego.


Żaden z pasażerów nie posiadał objawów, mogących świadczyć o zakażeniu. Żaden z pasażerów nie został hospitalizowany. Po zebraniu danych pasażerów oraz udzieleniu instrukcji - autokar ruszył w dalszą trasę.


Dwie osoby, których docelowym przystankiem był Wałcz, zostały zabrane własnym transportem do miejsca zamieszkania poza terenem powiatu wałeckiego.

Do udzielania szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie upoważnione jest Centrum Prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.


Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Wałczu