Zgodnie z §4 ust. 2 uchwały Nr VIII/XXVI/223/20 Rady Miasta Wałcz z dnia 3 września 2020 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odpady budowlane i rozbiórkowe  przyjmowane są nieodpłatnie przez PSZOK w ilości nie większej niż 1000 kg rocznie od właściciela nieruchomości zamieszkałej jednorodzinnej, a w przypadku budynków wielorodzinnych 1000 kg od jednego lokalu mieszkalnego oraz 1000 kg rocznie od działalności gospodarczej objętej gminnym systemem gospodarowania odpadami.

Przetransportowanie odpadów z miejsca składowania do PSZOK we własnym zakresie.

Widząc, że miejscami występuje problem z właściwym zagospodarowaniem odpadów remontowych i budowlanych pragniemy wskazać właściwą drogę zagospodarowania przy pomocy podmiotów odbierających odpady. Jeśli nieruchomość nie jest uwzględniona w gminnym systemie gospodarowania odpadami, należy zgłosić się do podmiotu odbierającego odpady komunalne, który odbierze odpady za dodatkową opłatą.

Podmioty, które mogą odbierać tego typu odpady z terenu Gminy Miejskiej Wałcz, posiadają wpis do Rejestru Działalności Regulowanej i wyraziły gotowość do świadczenia ww. usługi to:

 • ATF Sp. z o.o. Sp. k.
  Chojnica 2
  78-650 Mirosławiec
  NIP: 6721001659
  BDO: 000003309
  tel. 532 405 999
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.