grupa wsparcia

Informujemy, że Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl wraz z partnerem akcji: Fundacją PZU, serdecznie zapraszają mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do udziału w grupach wsparcia online.

Zapytaj sąsiada, czy potrzebuje Twojego wsparcia!

Dodatkowe świadczenie postojowe, zwolnienie z płacenia składek na ZUS, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla mikrofirm i zwolnienie z opłaty targowej – to nowa pomoc państwa dla przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa. Nowa tarcza dla biznesu dotyczy listopada, ale rząd nie wyklucza jej przedłużenia na grudzień i kolejne miesiące.

Zalecenia przygotowali naukowcy zebrani w interdyscyplinarnym zespole doradczym ds. COVID-19, który został powołany w czerwcu tego roku. Zauważają oni, że pierwsza fala pandemii przeszła przez Polskę łagodniej niż w innych krajach, kosztem szybko wprowadzonych dużych restrykcji. Teraz jednak, wraz z nadejściem jesieni, lawinowo rośnie liczba wykrytych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i niestety także śmierci pacjentów z chorobą COVID-19.

meseczka

szystkim wałeckim Seniorom, osobom powyżej 60 roku życia, przekażemy  maseczki ochronne wielokrotnego użytku. W poniedziałek i wtorek Pracownicy Urzędu Miasta oraz Wałeckiego Centrum Kultury ruszają w miasto, by wesprzeć tych, którzy są w najwyższej grupie ryzyka. Na ten moment przygotowaliśmy 3 000 maseczek, kolejne pakujemy dla Was na bieżąco. Docelowo 6000 maseczek trafi do naszych Seniorów. Aby być bliżej Was wybraliśmy kilka punktów w mieście:

Uprzejmie informujemy, że od dnia 22 kwietnia 2020 roku do odwołania katalog zadań, które Urząd Miasta będzie wykonywać w okresie epidemii COVID-19 obejmuje sprawy z zakresu: