Zapytaj sąsiada, czy potrzebuje Twojego wsparcia!

Szanowni Państwo!
Miasto przygotowało kampanię, której celem jest zachęcenie mieszkańców miasta Wałcz do wspierania sąsiadów, w tym seniorów i osób, które w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 potrzebują pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb, bez narażania ich na zbędne wychodzenie z domu.


Prosty gest ma znaczenie.

Pomoc sąsiedzka – jak to zrobić?

1. Sprawdź, czy w Twojej najbliższej okolicy ktoś potrzebuje Twojego wsparcia. Udziel pomocy w miarę swoich możliwości i z zachowaniem podstawowych zasad higieny.
2. Pobierz ulotkę informacyjny z ofertą osobistej pomocy (link), odbierz ją w osiedlowym sklepie lub wytnij z gazety Extra Wałcz.
3. Wypełnij ulotkę z ofertą osobistej pomocy i kontaktem, wywieś ją na klatkach schodowych, tablicach informacyjnych Twojego bloku/domu lub zostaw ją bezpośrednio na wycieraczce swojego sąsiada.
4. Zachęć do włączenia się w akcję innych sąsiadów.

 

Materiały graficzne dostępne: w najbliższym numerze gazety Extra Wałcz (19.11.2020), w sklepach osiedlowych oraz do pobrania pod linkami - plakat A4, ulotka A6

Druk ulotek oraz plakatów zafundowała miastu wałecka firma Enzo Reklamy. Dziękujemy!Źródło informacji: Monika Szymczak, Wydział Spraw Społecznych